کد خبر: 1034166 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مطرح کرد؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: بیش از نیمی از جمعیت فعالان حوزه فرهنگ و هنر و رسانه استان قزوین را بانوان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد حسین اسماعیلی اظهار کرد: امسال تقارن ایام دهه فجر با میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن تداعی کننده نقش زن در جریان انقلاب اسلامی است.

وی افزود: به طور خاص در حوزه های مختلف به ویژه حوزه های فرهنگی و نقش گذاری زنان، پس از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاقات رو به پیشرفت و جهش های قابل توجهی ایجاد شده که کاملاً ملموس است.

اسماعیلی با اشاره به نقش زنان در انقلاب اسلامی ادامه داد: اگر بخواهیم از لحاظ آماری هم به حضور مؤثر زنان توجه داشته باشیم، در حال حاضر بیش از نیمی از فعالان حوزه فرهنگ و هنر و رسانه استان قزوین را زنان تشکیل داده اند و این نشان می‌دهد که جریان انقلاب اسلامی یکی از عامل های اجتماعی مهم و موثر در این حوزه بوده که توانسته ما را در این نقطه قرار بدهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان به موفقیت های بانوان هنرمند در استان قزوین اشاره کرد و گفت: در طول سال های اخیر بسیاری از بانوان در جشنواره های فرهنگی، ادبی، هنری و رسانه ای در سطح استانی و ملی خوش درخشیده اند که مؤید ظرفیت های عظیم این قشر فرهیخته در استان قزوین است.

این مسئول به اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه اشاره کرد و افزود: صدور مجوز فعالیت بانوان در مراکز و آموزشگاه ها و مؤسسات فرهنگی و هنری، انتصاب بانوان در پست های مدیریتی، اعطای بیمه هنرمندان، راه اندازی هنرستان هنرهای زیبای دختران قزوین برای نخستین بار و اعطای تسهیلات بخشی از اقدامات صورت گرفته در این راستا می باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که با توجه و هم افزایی همه دستگاه ها و نهادهای متولی در این راستا و حمایت از بانوان فرهیخته بتوانیم روز به روز شاهد پیشرفت های ارزنده بانوان در تمامی عرصه ها به ویژه فرهنگی و اجتماعی باشیم.

استان قزوین انقلاب اسلامی فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی هنر و رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر