کد خبر: 1033995 A

رئیس اتاق بازرگانی البرز:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به نتایج انتخابات آمریکا و روی کار آمدن دولت جدید در آن کشور بیان کرد: درست است که بالا رفتن نرخ ارز سبب ایجاد اختلال و تغییر وضعیت معیشتی مردم شده ، اما در ساختار اقتصادی موجب دستاوردهایی از جمله بالا رفتن سطح تولید داخلی و رشد صادرات شده است.

به گزارش ایلنا از البرز، پرهام رضایی روز پانزدهم بهمن ماه سال جاری در هفتاد و ششمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی  استان که با حضور استاندار البرز و جمعی از مدیران دستگاه‌های بخش دولتی و خصوصی در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد ، با تبریک   دهه فجر و روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت : استاندار البرز در زمینه بازدید از واحدهای تولیدی ، ملاقات با فعالان اقتصادی استان و اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه تمام  البرز اهتمام ویژه ای دارند.

وی افزود: با توجه به ماههای پایانی دولت و لزوم اتمام امور مهم اجرایی در البرز استاندار البر با جدیت پیگیر اتمام پروژه‌های نیمه تمام استان البرز هستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به نتایج انتخابات آمریکا و روی کار آمدن دولت جدید در آن کشور بیان کرد : نباید به تغییرات انجام شده در دولت در رفع تحریم‌های ظالمانه دلخوش باشیم بلکه باید به فکر تقویت ساختارهای اقتصاد در داخل کشور باشیم.

وی با اشاره به صحبت‌هایی که در تعامل با بخش خصوصی پیرو تغییر نرخ ارز و تاثیرگذاری آن  برتولید و اقتصاد کشور شنیده می شود، عنوان کرد: درست است که بالا رفتن نرخ ارز سبب ایجاد اختلال و تغییر وضعیت معیشتی مردم شده است، اما در ساختار اقتصادی موجب دستاوردهای از جمله بالا رفتن سطح تولید داخلی و رشد صادرات شده است.

رضایی  با بیان اینکه تولید کنندگان استان البرز در شرایط سخت تحریمی و کرونایی و با وجود همه محدودیت‌ها رشد تولید و صادرات داشته اند، گفت: میزان صادارت کالا به لحاظ مبلغ صادرات و وزن کالاهای صادراتی هر دو رشد قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده در یکصدمین نشست  شورای گفتگوی اتاق ایران بر تاکید وزارت صمت و اقتصاد بر توجه به نقش بخش خصوصی و اتاق بازرگانی در تصمیمات مهم اقتصادیاشاره کرد و افزود: اتاق بازر گانی می تواند نقش موثری در به ثمر نشاندن مواردی از جمله بخشنامه‌های اجرایی  و کاهش مشکلات تولید کنندگان داشته باشد.

دبیرشورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز در بخش دیگری بر لزوم برقراری تعامل بیشتر میان کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید البرز و شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی  تاکید کرد و گفت: نیاز است که کمیته مشترکی  میان این دو برای پویایی بیشتر و جلوگیری از هرگونه موازی کاری تشکیل شود.

وی با این توضیح که اتاق بازرگانی البرز در سال 97 با حدود یکهزارعضو به هیات نمایندگان دوره سوم اتاق تحویل داده شد، بیان کرد: در حال حاضر اعضای اتاق بازرگانی البرز به بیش از 1400 نفر رسیده است.

رضایی تاکید کرد: به دنبال برقراری تعامل و ارتباط بیشتر با بخش خصوصی هستیم، در این راستا بازدید از شهرک‌های صنعتی استان وراه اندازی اورژانس کسب و کار برای رسیدگی به مشکلات تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی استان البرز در اتاق اجرایی شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه یک استودیوی خصوص رادیو و تلویزیون در محل اتاق بازرگانی البرز و همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و ایام مبارک دهه فجر راه اندازی شده است ، افزود: این استودیو برای نخستین باراست که در سطح اتاق‌های بازرگانی کشور ایجاد شده و در حوزه اقتصادی پل ارتباطی میان فعالان اقتصادی استان و دیگر نهادهای دولتی و خصوصی است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز در رابطه با بحث اعمال خاموشی‌های اخیر که سبب ارسال  درخواست‌ها و نامه‌های‌های متعدد از سوی صنعتگران استان به اتاق بازرگانی  شده است ، بیان کرد: بر اساس ماده ۲۵ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در بحث خاموشی ها و اعمال قطعی برق اولویت با واحدهای تولیدی و صنعتی نیست.

وی ادامه داد: طبق نامه انجمن بتن استان کارخانه‌ سیمان استان  برق کافی در اختیار ندارد و این مسئله سبب کاهش تولید سیمان و به تبع آن بالارفتن قیمت سیمان در بازاراستان شده است، صنایع غذایی و شیمیایی استان هم به دلیل اعمال خاموشی‌ها و  قطعی برق ضرر هنگفتی دردستگاه‌ها و خط تولید داشته اند.

وی تاکید کرد: راه اندازی مرکزی برای قرنطینه محصولات صاداراتی کشاورزی درمحل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام استان در نشست‌های قبلی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی البرز مطرح شده است، امیدواریم هر چه زودتربهره برداری آن عملیاتی شود.

 

اتاق بازرگانی استان البرز صادرات البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر