کد خبر: 1033987 A

فرمانده انتظامی استان خبر داد:

فرمانده انتظامی استان فارس از کشف یک تن و 620 کیلوگرم انواع مواد مخدر و دستگیری 8 قاچاقچی مواد مخدر خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار رهام بخش حبیبی در نشست خبری با اصحاب رسانه، در این خصوص اظهار داشت: دومین مرحله از اجرای طرح صاعقه در سال جاری با مشارکت کلیه یگان های انتظامی طی 48 ساعت گذشته در سطح استان فارس اجرایی شد.

وی افزود: با تلاش مأموران انتظامی استان طی این مدت، 10 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل مواد مخدر توقیف و در بازرسی از آن ها یک تن و 620 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در این خصوص 8 قاچاقچی مواد مخدر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند، افزود: این محموله‌های موادمخدر در محورهای مواصلاتی شهرستان‌های"شیراز"، "فیروزآباد"، "داراب"،"نی ریز" و "جهرم" کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، حدود 49 تن انواع مواد مخدر در سطح استان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 10 درصد افزایش داشته است.

سردار حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: مأموران انتظامی استان فارس با اجرای طرح های مبارزه با قاچاق کالا در سطح محورهای مواصلاتی استان، 76 دستگاه خودرو سبک و سنگین را توقیف و مقادیر زیادی انواع کالای قاچاق کشف کردند.

وی با بیان اینکه بنا به اظهار نظر کارشناسان مربوطه، ارزش این کالاهای قاچاق کشف شده 140 میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: در این خصوص 99 متهم دستگیر و با 84 پرونده تشکیل شده به مرجع قضایی تحویل داده شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در 10 ماهه سال جاری، 446 میلیارد تومان کالای قاچاق در سطح استان کشف شده است که با افزایش 29 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه رو بوده است.

کشف 90 فقره انواع سرقت

سردار حبیبی ادامه داد: در پی وقوع چند فقره سرقت کارت های عابر بانک از افراد کهنسال و بی سواد، موبایل قاپی و کلاهبرداری از طریق کارت های عابر بانک با تعویض کارت ها در مقابل دستگاه های خود پرداز در سطح شهر شیراز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس قرار گرفت.

وی گفت: با انجام اقدامات شبانه روزی و رصد اطلاعاتی، کارآگاهان پلیس آگاهی موفق به شناسایی اعضای 3 باند سارقان و دستگیری 6 نفر از آنها شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه اعضای این باند از مجرمان حرفه ای و سابقه دار و دارای سوابق متعدد سرقت، تحصیل مال غیر، حمل سلاح سرد، خیانت در امانت، ایراد ضرب و جرح و درگیری هستند، افزود: متهمان در تحقیقات انجام شده تاکنون به 90 فقره انواع سرقت در سطح شهرستان شیراز اعتراف کردند.

سردار حبیبی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این متهمان مقادیر زیادی اموال مسروقه به ارزش 4 میلیارد ریال کشف شد.

کشف کلاهبرداری میلیاردی توسط پلیس فتا

فرمانده انتظامی استان فارس در این خصوص اظهار داشت: تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اعلام می کنند که در سایت دیوار آگهی با عنوان رهن و اجاره منزل و همچنین فروش خودرو را مشاهده و پس از تماس تلفنی با شخص درج کننده آگهی و واریز مبالغی به عنوان بیعانه به حساب، متهمان دیگر پاسخگوی تلفن خود نبوده اند.

وی با بیان اینکه ضمن انجام اقدامات فنی، تعداد 3 نفر متهم در این خصوص در شهر شیراز شناسایی و دستگیر شدند، گفت: با بررسی های بیشتر بر روی گردش حساب های متهمان، 2 نفر متهم اصلی این پرونده که در شهر تهران ساکن بودند، طی یک عملیات غافلگیرانه توسط مأموران پلیس فتا استان فارس دستگیر و از مخفیگاه آنان تعداد 230  عدد سیم کارت، 31  عدد کارت بانکی و 5 دستگاه تلفن همراه کشف شد.

سردار حبیبی تصریح کرد: متهمان در بازجویی های صورت گرفته اعتراف کردند که از نقاط مختلف کشور کارت های بانکی و سیم کارت هایی را از افراد معتاد و کم درآمد اجاره می کرده اند و با استفاده از آنها در سایت دیوار شهرهای مختلف کشور آگهی با موضوعات رهن و اجاره منزل، فروش خودرو، فروش تلفن همراه و ... درج و از این طریق مبالغی را به عنوان بیعانه دریافت و کلاهبرداری می کرده اند.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: تا کنون تعداد 60 فقره پرونده که مجموع مبلغ کلاهبرداری متهمان 3 میلیارد و 500 میلیون ریال می باشد در پلیس فتا استان در حال بررسی است.

انهدام باند قاچاق سلاح و مهمات غیر مجاز و کشف 38 قبضه اسلحه شکاری، انهدام باند جعل ویزا و پاسپورت و کشف 25 جلد ویزای جعلی، انهدام باند سارقان قطعات خودرو با 149 فقره سرقت و دستگیری 149 متهم تحت تعقیب از دیگر موارد مهمی بود که فرمانده انتظامی استان فارس به آن ها اشاره کرد.

تلفن همراه سرقت قاچاق مواد مخدر قاچاقچی مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر