کد خبر: 1033942 A

استاندار البرز:

استاندار البرز با بیان اینکه البرز همچنان با اقتدار در خصوص اعطای تسهیلات رونق تولید رتبه اول کشور را دارد، اضافه کرد: این استان در احیای واحدهای تحت تملک بانک های با راه اندازی دوباره 109 واحد، دارای رتبه اول کشور هستیم.

به گزارش ایلنا از البرز، شهبازی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که روز چهارشنبه در محل اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، اظهار داشت: امسال شاهد رشد 112 درصدی صادرات البرز نسبت به سال 98 بودیم و این در حالی است که البرز در زمره استان های مطرح کشور در صادرات غیرنفتی محسوب نمی شد.

شهبازی گفت: هدفی که برای البرز ترسیم کرده بودیم و در راستای آن اقدامات و برنامه ریزی لازم را داشتیم، رساندن صادرات امسال استان به ارزش یک میلیون دلار بود که تاکنون به این امر با احتساب صادرات محصولات باغی و زراعی که به دلیل الزام قرنطینه، ثبت آن به استان دیگری محول شدند، دست یافتیم.

وی با اشاره به رونق کسب و کار در استان، افزود: در سال 98 بیمه شدگان اجباری البرز 305 هزار بودند که در سال 99 این تعداد به 314 هزار نفر رسید.

استاندار البرز با بیان اینکه البرز همچنان با اقتدار در خصوص اعطای تسهیلات رونق تولید رتبه اول کشور را دارد، اضافه کرد: این استان در احیای واحدهای تحت تملک بانک های با راه اندازی دوباره 109 واحد، دارای رتبه اول کشور هستیم.

شهبازی افزود: دولت های مختلفی که در این نظام خدمتگزاری کردند، اهداف نظام را دنبال می کنند از این رو کار آنها تعطیلی پذیر نیست و نمی توان گفت با پایان کار یک دولت، کار معطل می ماند.

وی گفت: اکنون با همراهی و تعامل حاکم در استان، علی رغم شرایطی که بواسطه شیوع کرونا و تحریم ها وجود داشته، توفیقات ارزشمندی را بویژه در حوزه اقتصادی البرز شاهد بودیم ولی این ظرفیت را داریم که بهتر از این نیز باشد.

استاندار البرز افزود: افزایش 55 میلیون متر مکعبی حق آبه استان از محل سدهای امیرکبیر و طالقان، رینگ شبکه گازرسانی البرز و تضمین 50 ساله تامین گاز استان، آغاز عملیات اجرایی اولین پست برق 400 کیلوولت البرز در باغستان کرج با پیشرفت 50 درصدی، از جمله اقدامات مهمی بود که در ماه های اخیر محقق شد.

وی گفت: البرز در شرایط فعلی کشور کمترین خاموشی ها را تجربه کرد و واحدهای تولیدی با حداقل خاموشی به فعالیت خود ادامه دادند.

شهبازی افزود: مصرف برق ادارات و خانه ها را به گونه ای مدیریت کردیم که واحدهای تولیدی با کمبود برق مواجه نشوند، کارخانه سیمان آبیک نیز بدلیل کمبود برق با مشکل مواجه که اکنون 30 مگاوات برق برای این واحد بزرگ پیش بینی شد و در عوض نیز تامین سیمان استان باید در اولویت کار این واحد باشد.

وی عنوان کرد: مصوب می شود که مدیرکل صمت برای جلسه آینده با هماهنگی تمامی دستگاه های مرتبط، پنجره واحد را در دستور کار قرار دهند تا امور یکپارچه سازی شود و واحدهای برای امور مختلف از این سیستم تبعیت کنند.

استاندار البرز با قدردانی از مسئولان مربوطه در راستای حل موانع شهرک صنفی صنعتی شیخ آباد، گفت: اکنون هزار و 700 واحد صنفی پس از سال ها انتظار فعالیت خود را در این شهرک آغاز کرده اند و حداقل 3 هزار نفر به اشتغال استان اضافه می شود.

وی افزود: حدود 2 هزار و 300 میلیارد تومان طرح و پروژه در البرز بمناسبت دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد که از این میزان حدود 2 هزار میلیارد تومان مربوط به بخش خصوصی است.

شهبازی گفت: در خصوص نمایشگاه دائمی و بین المللی البرز نیز تمامی تعهدات خود را انجام داده ایم و موانع را برداشته ایم بنابراین از بخش خصوصی انتظار می رود در این زمینه جدیت بیشتری داشته باشد.

 

استاندار البرز صادرات البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر