کد خبر: 1033905 A

مسئول اداره کل هواشناسی استان مرکزی خبر داد:

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: انباشت آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت استان از جمله اراک، ساوه و شازند در روزهای آینده تداوم می یابد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، رضا مرادی افزود: بررسی‌ها حاکی از تداوم پایداری هوا تا فردا پنجشنبه در استان است و بر این اساس ظرفیت تداوم انباشت آلاینده‌های جوی وجود دارد که موجب کاهش کیفیت هوا در برخی از ساعات در اراک و سایر مناطق صنعتی و پرجمعیت از جمله ساوه و شازند می‌شود.

وی ادامه داد: روند افزایش دما در ۲ روز آینده تداوم دارد و آخرین خروجی مدل‌های پیش‌بینی، حاکی از ورود یک سامانه ناپایدار بارشی از عصر پنجشنبه از مرزهای غربی کشور است که بیشتر فعالیت بارشی این سامانه در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی و قسمت‌های غربی کشور است.

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اظهار داشت: این سامانه بصورت ضعیف‌تری این استان را نیز تحت تاثیر بارش‌های خود قرار می‌دهد و فعالیت آن از حدود بعدازظهر جمعه در برخی از مناطق استان به ویژه مناطق شمال و غرب آن آغاز می‌شود و تا روز یکشنبه در برخی از ساعات موجب بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و وزش باد می‌شود.

مرادی تصریح کرد: بر اساس اظهار نظر کارشناسان، آلودگی هوا به وجود مواد شیمیایی یا ترکیبات سمی به مقداری که خطراتی را برای سلامتی انسان‌ها در پی داشته باشد، گفته می‌شود. 

آلودگی هوای اراک انباشت آلاینده های جوی شهرهای پرجمعیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر