کد خبر: 1033831 A

معاون شهردار مشهد خبر داد:

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، از آغاز فراخوان اولین جشنواره عکاسی و نقاشی با هدف حمایت از پرندگان شهر مشهد با عنوان "ققنوس"با محوریت این معاونت در مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: حضور پرندگان در محیط‌های شهری همواره یکی از مهمترین معیارهای زیست پذیری کلانشهرهای دنیا بوده است و کلانشهر مشهد نیز همانند بسیاری از کلانشهرهای توسعه یافته دنیا، طی سال های اخیر در راستای حمایت از پرندگان شهری، اقدامات شاخصی انجام داده است که از آن جمله می‌توان به نصب آشیانه، دانخوری و آبخوری پرندگان در نقاط مختلف شهری و بوستان های شاخص سطح شهر اشاره کرد و بررسی‌ها نشان می‌دهد، این سازه‌ها به طور مطلوبی توسط پرندگان شهری مورد استفاده قرار گرفته است.

وی ادامه داد: گسترش جمعیت پرندگان در محیط های شهری به دلیل اثرات مثبتی که این پرندگان در مبارزه بیولوژیک با بسیاری از آفات دارند، می‌تواند در کاهش استفاده از سموم شیمیایی، موثر واقع شود و در نهایت باعث ارتقای سلامتی شهروندان شود.

یعقوبی ادامه داد: هدف از برگزاری، اولین جشنواره عکاسی و نقاشی "ققنوس"، حمایت از پرندگان شهر مشهد و افزایش آگاهی شهروندان  نسبت به مزایای حضور این مخلوقات پروردگار در محیط‌های شهری است.

وی ادامه داد: این جشنواره در دو بخش عکاسی و نقاشی با موضوعات کبوتر حرم، حمایت از پرندگان بویژه در روزهای سرد زمستانی و پرندگان شهر مشهد برگزار می شود.

معاون شهردار مشهد افزود: علاقه‌مندان در بخش عکاسی در دو سطح حرفه‌ای و موبایلی و در بخش نقاشی در دو سطح بزرگسالان و کودکان، می توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

یعقوبی ادامه داد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره  تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت شیوه نامه شرکت در جشنواره و نحوه ارسال آثار، به آدرس اینترنتی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد به نشانی services.mashhad.ir مراجعه کنند.

پرندگان شهرداری عکاسی مشهد نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر