کد خبر: 1033767 A

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی:

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی گفت: ما امروز باید بر اساس فعالیت‌های دانش بنیان که جزو سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است حرکت کنیم و خلاقیت و نوآوری را جزو اولویت ها و پایه و اساس کارمان قرار دهیم.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد سنجری مدیرعامل جدید سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان‌رضوی ضمن تشکر از حُسن اعتماد استاندار و اعضای هیات مدیره سازمان، بیان کرد: امیدواریم در این فرصتی که برای خدمت ایجاد شده است، خداوند توفیقی عنایت کند تا بتوانیم کارنامه عملی و اجرایی موفقی را در این مجموعه بزرگ داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه وجود برنامه اجرایی و عملیاتی برای سازمان باعث رشد و حرکت رو به جلو خواهد شد، ادامه داد: علاوه بر شایسته سالاری، کنترل ها و ارزیابی های مستمر، یکی از شاخصه های اصلی سازمان همیاری که در پیش رو ملاک عمل خواهد بود، "عملکرد" است و برای واحدهای مختلف تابعه سازمان، عملکرد سال ۹۹ بر اساس برنامه هایی که برای این سال تدوین شده، خواهد بود که امیدواریم با تعاملات موثر بین بخش های مختلف و همکاری شهرداریها به عنوان سهامداران و سرمایه گذاران اصلی سازمان بتوانیم این مجموعه را پیش ببریم.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، افزود: این نهاد به عنوان یک مجموعه اداری حاکمیتی و هم یک مجموعه اقتصادی محسوب می شود، بنابراین در شرایط اقتصادی فعلی که در کشور حاکم است، بحث راهبردها، چشم اندازها و برنامه های اجرایی عملیاتی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با تاکید بر توجه به قانون مداری در فعالیتها و اقدامات توسعه ای سازمان همیاری، گفت: با توجه اینکه این سازمان با ارائه خدمات به ۷۹ شهرداری استان به نوعی ویترین فعالیتهای حاکمیتی محسوب می شود، رعایت شفافیت مالی در آن از اهمیت بالایی برخودار است که می تواند اعتماد سهامداران و شهرداریها را برای تعامل بیشتر و دریافت خدمات مختلف از سازمان موجب شود.

سنجری با اشاره به اینکه کارهای سنتی را باید کنار بگذاریم، گفت: ما امروز باید براساس فعالیتهای دانش بنیان که جز سیاستهای اقتصاد مقاومتی است حرکت کنیم و خلاقیت و نو آوری را جز اولویت ها و پایه و اساس کارمان قرار دهیم.

وی با تاکید بر ارتقا و بهره وری در سازمان همیاری شهرداریهای استان، بیان کرد: باید از حداقل امکانات و ظرفیتهایی که داریم، حداکثر بهره وری را داشته باشیم و توسعه کارآفرینی سازمانی، خلاقیت، ایده ها، روش ها و بسترهای جدید را در اولویت کارهای قراردهیم. 

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی تاکید داشت: ایجاد هم افزایی بین مجموعه های تابعه سازمان و همچنین شهرداریها را باید در سرحوله کارهامورد توجه داشته باشیم و به دنبال ارتقاء خدمات به لحاظ کمی و کیفی باشیم به نوعی که اگر پیمانکاری که با برند سازمان همیاری درحال ارائه خدمات است در همه جوانب با پیمانکاران دیگر متفاوت باشد و در همه جا کلمه همیار شناخته شده و برند شود.

وی به شناسایی و الویت بندی پروژه های درآمدزای شهری اشاره و بیان کرد: در این حوزه باید از ظرفیت شهرداران و شهرداریهای استان استفاده کنیم تا بتوانیم موثرتر عمل کنیم.

سنجری با تاکید بر لزوم افزایش تعامل و ارتباط نزدیک با پارک علم و فناوری استان، گفت: باید تمامی موسسات و شرکتهای تابعه سازمان با پارک علم و فناروی ارتباط بگیرند و طرحهای خلاقانه وایده ها و طرح های آنها را که نیاز به حمایت برای اجرا دارند مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به بیش از ۲۰ شرکت و موسسه فعال سازمان، افزود: باید تمامی شرکتها و موسسات سازمان با افزایش و توسعه فعالیتها در حوزه اطلاع رسانی از بستر سایت سازمان و فضاهای رسانه ای برای معرفی خدمات، اقدامات و توانمندیهای خود استفاده بهینه داشته باشند.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی با تاکید بر اصل بهره وری و مدیریت منابع انسانی، افزود: معتقدیم که ارزشمند ترین سرمایه سازمان نیروی انسانی آن است و حتما بحث معیشت، کرامت و ارتقاء و ... کارکنان و توجه ویژه به سلامت کاری در ادامه مد نظر خواهد بود و به عنوان اولیت اصلی در نظر گرفته می شود.

وی با تاکید بر پشتیبانی سازمان همیاری از شهرداریهای استان خراسان رضوی، افزود: ماباید از شهرداریها حمایت کنیم و این حمایت‌ها اثربخش باشد و مباحث و مشکلات این حوزه را با برقراری ارتباط نزدیک با مدیران شهری در شهرداریهای استان شناسایی کنیم و مد نظر داشته باشیم.

سنجری با اشاره به توجه ویژه سازمان همیاری در برنامه های پیش رو به ظرفیتهای چون معادن غیر فلزی، گردشگری، پروژه های عمرانی، شهری و ... خاطر نشان کرد: پایش اولویتهای شهرداریها و کمک به تکمیل طرحها و پروژه های این حوزه و فعال کردن کمیته های اقتصادی در شهرداریهای استان باید در راس کارهای سازمان در تعامل با حوزه مدیریت شهری قرار گیرد تا بتوانیم موثرتر و اثربخش تر به این حوزه خدمات دهی کنیم تا در ایجاد رفاه و آسایش برای شهروندان و هم استانی های عزیزمان موثر باشیم.

میثم کرمانی مدیرعامل پیشین سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از همراهی تمامی بخش های مختلف این نهاد، گفت: تمامی فعالیتهای انجام شده و دستاوردهای بدست آمده بر اساس متدلوژی اقتصاد روز دنیا و حاصل تلاش همه کارکنان و دست اندرکاران سازمان در حوزه ستادی و شرکتها و موسسات تابعه بود که این برنامه ریزیها در آینده نتیجه بخش خواهد بود و امیدواریم در ادامه نیز شاهد تداوم موفقیتهای این مجموعه بیش از گذشته باشیم.

اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی خلاقیت سلامت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر