کد خبر: 1033717 A

روحبخش خبر داد:

مدیر اداره دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تولید برخی داروهای انحصاری در خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی روح‌بخش با اشاره به اینکه در پی اعمال تحریم‌ها و کمبود دارویی برخی از افراد سودجو اقدامات غیرقانونی انجام می دهند که در این حوزه تلاش می‌شود تا با متخلفین برابر قانون برخورد شود، اظهار داشت:  به منظور بررسی تخلفات و برخورد قانونی با داروخانه‌های متخلف در سال جاری بیش از هزار و ۶۰۰ مورد بازررسی از داروخانه‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است.

روح‌بخش ابراز کرد: اولین حوزه فعالیت اداره دارو و مواد تحت کنترل، حوزه صدور پروانه و اقدامات قانونی مربوط به داروخانه‌ها از جمله پروانه تاسیس، تغییر پروانه یا تغییر صاحب پروانه است.

مدیر اداره دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه پروانه مسئولان فنی داروخانه‌ها، حجم قابل توجهی از اقدامات را به خود اختصاص داده ابراز کرد: جابه‌جایی داروخانه‌ها، ابطال پروانه بعضی از داروخانه‌های متخلف و یا فوت صاحب داروخانه از دیگر موارد کاری این حوزه از اداره دارو است.

وی با اشاره به اینکه ۶۷ داروخانه شبانه روزی، ۵۴۵ داروخانه شهری و ۴۱ داروخانه نیمه وقت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت می‌کنند، گفت: با احتساب داروخانه‌های شهرستان‌ها و داروخانه‌های بیمارستانی ۹۰۸ داروخانه زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت می‌کنند و به لحاظ تعداد داروخانه‌ها در رتبه اول و یا دوم در کشور هستیم.

روح بخش با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد جز رتبه اول و یا دوم در کشور به لحاظ تعداد داروخانه‌ها است، بیان کرد: نظارت بر این تعداد داروخانه حجم کار زیادی را می طلبد .

وی با اشاره به اینکه بازرسی از داروخانه‌ها به عهده واحد بازرسی است، اظهار کرد: در تمام ایام و ساعات بازدید از داروخانه‌ها انجام می‌شود به گونه‌ای که ۵۵۰ تخلف گزارش شده و ۱۱۶۴ شکایت تلفنی ثبت و پیگیری شده است.

روح بخش با اشاره به اینکه در مشهد تعداد قابل توجهی شرکت پخش دارو فعالیت می‌کنند که ۵۹ شرکت سراسری نمایندگی در مشهد دارند و ۶ شرکت استانی نیز فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: این شرکت‌ها موظف هستند دارو را از کارخانه‌ها به داروخانه و بیمارستان‌ها منتقل کنند و روزانه حجم قابل توجهی دارو در سطح شهر توزیع می‌شود.

بیمارستان خراسان رضوی دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر