کد خبر: 1033711 A

رئیس اتحادیه صنف گل‌فروشان مشهد خبر داد:

رئیس اتحادیه صنف گل‌فروشان مشهد گفت: با افزایش تقاضا برای خرید گل به مناسبت روز مادر، قیمت گل در مشهد ۴ برابر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود علیان رئیس اتحادیه صنف گل‌فروشان مشهد گفت: افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت گل در آستانه روز مادر در مشهد دلیلی جز احتکار آن از سوی عده‌ای از تولیدکنندگان گل ندارد که می‌خواهند سود یک سال خود را در همین ایام از جیب مردم به دست آوردند.

وی افزود: متأسفانه هیچگونه قیمت مصوبی برای گل وجود ندارد و قیمت گل فقط وابسته به دو مؤلفه عرضه و تقاضا است از این رو طی هفته گذشته به دلیل کاهش شدید عرضه گل در بازار شاهد افزایش شدید قیمت این کالا در بازار بوده‌ایم.

رئیس اتحادیه صنف گل‌فروشان مشهد با اشاره به افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت گل طی ۱۰ روز گذشته ادامه داد: هفته گذشته قیمت یک شاخه گل رز در مشهد چیزی حدود ۱۵ هزار تومان بود، اما در حال حاضر تولید کننده گل، قیمت یک شاخه گل رز را به بیش از ۴۰ هزار تومان رسانده است.

علیان بیان کرد: متولی نظارت بر تولیدکنندگان گل، جهاد کشاورزی است و باید نظارت بیشتری بر عملکرد تولیدکنندگان داشته باشند، زیرا زمانی که تولید کننده اقدام به افزایش قیمت‌ها می‌کند، فروشندگان ناچار به بالا بردن قیمت‌ها هستند.

او با تأکید بر اینکه گرانی شدید گل تأثیر منفی بر رونق بازار می‌گذارد، تصریح کرد: عده‌ای بودند که در طول سال فقط در ایام روز مادر اقدام به خریدن گل می‌کردند حال با گرانی گل این افراد دیگر قادر به خرید نخواهند بود و دیگر همین یک‌بار هم در طول سال گل نخرند.

رئیس اتحادیه صنف گل‌فروشان مشهد تأکید کرد: جهاد کشاورزی باید هرچه سریع‌تر به عملکرد تولیدکنندگان گل ورود جدی داشته باشد تا مردم از خرید گل دلسرد نشوند و در غیر این صورت این روند تأثیر منفی بر آینده بازار گل خواهد گذاشت و باعث کسادی بازار گل می‌شود.

علیان در خصوص تأثیر کرونا بر بازار گل، اظهار کرد: با ورود کرونا شاهد از بین رفتن بسیاری از مشاغل بودیم و صنف گل‌فروشان نیز بی‌تأثیر از این ویروس نبوده است و هم‌اکنون درآمد گل‌فروشان نسبت به سال گذشته که هنوز کرونا در کشور فراگیر نشده بود چیزی حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است.

افزایش قیمت جهاد کشاورزی درآمد گرانی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر