کد خبر: 1033388 A

فرمانده انتظامی استان مطرح کرد:

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین گفت: میزان تردد خودروها در مسیرهای جاده ای و آزادراهی استان قزوین نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سردار علی ابراهیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قزوین اظهار کرد: سهم استان قزوین از تصادفات کشور ۲.۸ درصد بوده و آمار تردد خودروها در مسیرهای جاده‌ای و آزادراهی استان نیز در ۱۰ ماهه امسال ۱۹۰ میلیون و ۲۰۷ هزار خودرو بوده و نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به اینکه میزان تصادف در استان قزوین ۲۴ درصد کاهش یافته است، اضافه کرد: البته در تصادف منجر به فوت ۲۶ درصد، تصادف جرحی ۲۴ درصد و در  تصادف خسارتی هم ۳۶ درصد کاهش داشته ایم.

سردار ابراهیمی ادامه داد: بیشترین تخلف صورت گرفته سرعت غیر مجاز، عدم استفاده از کمربند ایمنی و استفاده از تلفن همراه بوده است.

وی با اشاره به عملکرد پلیس راهور با بیان اینکه رانندگان در خیابان ها نیز مانند جاده ها و آزادراه‌ها باید احتیاط لازم را داشته باشند، گفت: متاسفانه تصادفات فوتی در درون شهر نسبت به برون شهر افزایش داشته و  منجر به فوت ۴۳ نفر در شده است.

این مسئول انتظامی گفت: امسال بیش از ۱۱ هزار پرونده مراجعه به نیروی انتظامی داشته ایم که هشت هزار و ۲۰۰ پرونده منجر به کشف جرم شده است.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی استان، میزان دستگیری ها نیز نسبت به سال قبل ۲۳ درصد افزایش داشته که مطالبه مردم و مقامامات قضایی بوده و به فراخور جرمی که انجام شده برای افراد مجرم حکم صادر شده است.

سردار ابراهیمی با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی در حوزه مقابله با ویروس کرونا، بیان کرد: در حوزه مقابله با کرونا، نیروی انتظامی همواره در کنار کادر درمان بوده و اقدامات زیادی را انجام داده و با آماده باش کامل در ماموریت ها حضور پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: در این حوزه یک هزار و ۴۵۴ از همکاران راهور، سه هزار و ۲۴۷ نفر از همکاران انتظامی و در مجموع چهار هزار و ۷۲ نفر در ۱۵ نقطه استان مستقر شده و وظایف محوله را انجام می دهند.

این مسئول انتظامی ادامه داد: در حوزه بازدید و نظارت بر عملکرد اصناف نیز ۱۴ هزار و ۲۱۹ مورد بازدید، سه هزار و ۲۹۹ تذکر ، ۴۰۷ واحد پلمب، هفت هزار و ۶۳۷ تذکر لسانی و اعمال جریمه ۲۰۰ هزار تومانی و ۵۰۰ هزارتومانی برای رانندگانی که رعایت نمی کردند، به ثبت رسیده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به اینکه آخرین اقدام پلیس جریمه بوده و بیشتر اقدامات و ماموریت‌ها به صورت ارشادی انجام شده است، گفت: در حوزه ثبت تخلف محدودیت های شبانه نیبز پنج هزار و ۵۰۹ مورد از طریق دوربین و ۱۱ هزار جریمه دستی به ثبت رسیده است.

سردار ابراهیمی با اشاره به عملکرد سامانه ۱۱۰، افزود: در حوزه ۱۱۰ امسال ۶۸ هزار و ۹۱۲ تماس از سوی شهروندان استان انجام شده که ۴۷ درصد تماس ها منجر به عملیات شده و ۴۰ درصد ارشاد و راهنمایی و ۱۳ درصد هم غیرقابل رسیدگی بوده است.

وی اعلام کرد: در حوزه مشاوره و مددکاری اجتماعی، پنج  هزار و ۷۰۰ نفر در حوزه مددکاری اجتماعی بهره مند شده اند و لازم به یادآوری است که این مراکز به صورت رایگان فعالیت می کنند.

این مسئول انتظامی به عملکرد پلیس فتا نیز اشاره کرد و افزود: ۱۲۸ درصد جرائم سایبری به ثبت رسیده استان امسال کشف شده و تعداد قابل توجهی از افراد متخلف شناسایی، دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به عملکرد معاونت آگاهی و امنیت اقتصادی نیروی انتظامی قزوین گفت: از ابتدای امسال با باندها و سارقان حرفه ای برخورد جدی شده و ۱۵۵ فقره سرقت، ۶ باند سارق احشام، ۶ فقره احتکار، ۱۰ باند سارق منزل، ۶۹۹ پرونده کلاهبرداری کشف و ۱۱۰ نفر جاعل هم در این رابطه دستگیر شده اند.

سردار ابراهیمیدر پایان خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی نیروی انتظامی در جامعه پیشگیری از وقوع جرائم است و سعی می کنیم موضوع پیشگیری را جزو اولویت های خود قرار دهیم.

استان قزوین جاده جامعه سرقت نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر