کد خبر: 1033281 A

داداشی خبرداد:

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی گفت: عامل فروش دستگاه‌های فلزیاب غیرمجاز در شبکه‌های مجازی از سوی این مجموعه در شهرستان بستان آباد دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، سرهنگ کاظم داداشی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: به دنبال رصد فضای مجازی و اخبار واصله مبنی بر فروش دستگاه فلزیاب و ردیاب برای حفاری‌های غیرمجاز در یکی از صفحات شبکه‌های اجتماعی، عملیات رصد و ورود به اقدامات فرد خاطی توسط یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان انجام شد.

وی ادامه داد: یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی استان با همکاری نیروی انتظامی شهرستان بستان آباد، با انجام مراحل خرید صوری دستگاه‌های مذکور و شناسایی محل فروش در شهرستان، عامل فروش دستگاه‌های فلزیاب و ردیاب را در عملیاتی در ویلایی شخصی دستگیر کردند.

داداشی اظهار داشت: طی این عملیات فرد مورد نظر که اقدام به برگزاری کلاس آموزشی و فروش دستگاه‌های فلزیاب و ردیاب از طریق صفحه‌ای مشخص در یکی از شبکه‌های اجتماعی کرده بود، به عنوان متهم دستگیر و به مراجع قضایی ارجاع داده شد تا مراحل قانونی برابر مقررات انجام شود.

وی توصیه کرد، هم استانی‌ها می‌ توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه میراث فرهنگی و باستان شناسی،  مراتب را از طریق تماس با شماره ۰۹۶۶۲، مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور اطلاع دهند.

آذربایجان شرقی باستان شناسی فضای مجازی گردشگری و صنایع دستی نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر