کد خبر: 1033172 A

مدیر کل زندان‌های استان:

مدیر کل زندان‌های استان قزوین گفت: سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات خود اشتغالی به زندانیان آزاده شده استان قزوین در سال جاری پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حمیدرضا جهانگیری اظهار کرد: از ابتدای امسال ۹ میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به زندانیان آزادشده اختصاص داده شده که امیدواریم در آینده ای نزدیک این عدد به صورت کامل محقق و پرداخت شود.

 مدیر کل زندان‌های استان افزود: در سال جاری پرونده ۱۲۰ نفر از مددجویان متقاضی دریافت تسهیلات در نشست های کمیته اشتغال مورد بررسی قرار گرفته و ۸۹ نفر از مددجویان واجد شرایط، جهت دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده اند.

جهانگیری ادامه داد: مددجویان آزاد شده با دریافت تسهیلات ویژه در بخش های مختلف از جمله خدمات، کشاورزی، دامداری و صنعت، اشتغالزایی کرده و با تامین معیشت  و کسب روزی حلال، زمینه  زندگی سالم برای آنها فراهم خواهد شد.

وی اضافه کرد: سقف تسهیلات خوداشتغالی مددجویان زندانی ۲۵۰ میلیون ریال است و امیدواریم با برنامه‌ریزی و نظارت مستمر همکاران مرکز خدمات اجتماعی و پرداخت تسهیلات به واجدان شرایط، زمینه های ایجاد کسب و کار مددجویان فراهم شود.

این مسئول ادامه داد: ایجاد اشتغال یکی از مهم ترین دغدغه های زندانیان آزاد شده بوده که امیدواریم با توجه به این طرح این مساله حل شده و بدین وسیله شاهد کاهش آسیب ها و مشکلات اجتماعی و اقتصادی در بین آنها باشیم.

اجتماعی و اقتصادی استان قزوین اشتغال زندان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر