کد خبر: 1032811 A

مدیر سازمان تعاون روستایی استان اعلام کرد؛

مدیر سازمان تعاون روستایی استان قزوین گفت: در راستای حفظ امنیت غذایی و حمایت از کشاورزان، یک میلیون و ۵۲۸ هزار تن محصولات کشاورزی را به شکل توافقی خریداری کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام رحمانی اظهار کرد: از این میزان خرید توافقی محصولات کشاورزی، ۲۴۵ هزار تن مربوط به سال جاری بوده است.

مدیر تعاون روستایی استان با بیان اینکه خریدهای انجام شده شامل محصولات مهم و استراتژیک کشاورزی بوده است،افزود: طی مدت یاد شده ۲۸۶ هزار تن گندم از سوی شبکه تعاون روستایی استان از کشاورزان خریداری شده است.

رحمانی ادامه داد: در این مدت همچنین هفت هزار و ۹۳۲ تن میوه شب عید شامل سیب و پرتغال خریداری، ذخیره سازی و توزیع شده است.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از فعالیت های کشاورزی و تولیدی در سطح روستاها و حذف واسطه و عرضه مستقیم تولیدات روستایی در بازار محصولات، گفت: شبکه تعاون روستایی یکی از بهترین زیرساخت های مردمی در راستای تقویت تولید و تعاون در روستاها به شمار می رود.

این مسئول یادآور شد: تعاون روستایی در کنار حمایت از تولید و کشاورزی، با خریداری تضیمنی و توافقی محصولات کشاورزی، ذخیره سازی و توزیع نقش مهمی نیز در حفظ امنیت غذایی جامعه ایفا می کند.

کشاورزی محصولات کشاورزی امنیت کشاورزان تعاون روستایی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر