کد خبر: 1032757 A

در نشست خبری علوم پزشکی عنوان شد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در مجموع از رعایت پروتکل های بهداشتی در استان رضایت نداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا, شهرام حبیب زاده در نشست خبری که در محل دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد با اشاره به نقش موثر رسانه ها در فرهنگسازی رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه عنوان کرد: اطلاع رسانی و همکاری اصحاب رسانه به عنوان رابط های دانشگاه علوم پزشکی با مردم نقش بسزایی در کنترل و کاهش بیماری کرونا در استان داشته است.

وی با بیان اینکه با شیوع کرونا در بحث آموزش دانشگاه آسیب دیدیم, خاطر نشان کرد: با ظرفیت های ایجاد شده در بخش IT بزودی آسیب ها و عقب ماندگی های بخش آموزش نیز رفع خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در رابطه با وضعیت رعایت پروتکل ها در استان, عنوان کرد: در مجموع از رعایت پروتکل های بهداشتی در استان رضایت نداریم لذا مردم باید بیش از پیش مصمم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی باشند.

حبیب زاده در خصوص پیش بینی وضعیت کرونا در روزها و ماه های آتی در استان بیان کرد: طبق بررسی های به عمل آمده اگر تا یکم اسفندماه سالج اری تغییر رنگ در خصوص وشعیت کرونای استان نداشته باشیم و آمار بستری و فوتی ها افزایش نیابد وارد پیک چهارم نخواهیم شد.  

دستگاه MRI بزودی در بیمارستان فاطمی راه اندازی می شود

محمدرضا رضایی بنا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی نیز در ادامه این جلسه از تجهیز آی سی یوهای استان به ۵۰ دستگاه تنفس مصنوعی خبر داد و افزود: اخیرا دستگاه سی تی اسکن نیز به بیمارستان امام رضا(ع) اردبیل تحویل داده شده  و این دستگاه بزودی در بیمارستان ولی عصر مشگین شهر نیز نصب و راه اندازی خواهد شد.

وی از نصب و راه اندازی دستگاه MRI در بیمارستان فاطمی اردبیل و همچنین انعقاد قرارداد خرید دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان امام خمینی(ره)  نیز خبر داد و گفت: این دستگاه در روزهای آتی در بیمارستان شهدای پارس آباد نیز نصب و راه اندازی می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی افزود: دستگاه CRR(دستگاه دیالیز قابل جابجایی) خریداری شده و یک دستگاه دیگر نیز بزودی جهت تسریع و بهبود کیفیت درمان بیماران دیالیزی خریداری و راه اندازی خواند شد.

رضایی بنا از استقرار تعداد ۲ دستگاه پلاسما فرز در بیمارستان امام خمینی اردبیل خبر داد و افزود: در حال حاضر ۴۸ تخت آی سی یو در بیمارستان امام به بیماران کرونایی تخصیص یافته است و همچنین اقدامات لازم جهت توسعه آی سی یو بیمارستان ولی عصر مشگین شهر در حال انجام است.

فعالیت بیش از ۳۰ کارخانه و کارگاه تولید ماسک در استان

محسن ارزنلو معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه هیچگونه کمبودی در تامین ماسک در استان وجود ندارد, اذعان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ کارخانه و کارگاه تولید ماسک در استان فعال است.

بابک نخستین معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز در ادامه این نشست خبری اذعان کرد: حدود ۱۲۹ هزار و ۷۸۸ مورد بازدید در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی از اماکن و محل های تجمع از آغاز شیوع بیماری کرونا در استان انجام شده است.

 

 

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

کرونا اردبیل علوم پزشکی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر