کد خبر: 1032739 A

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان مطرح کرد؛

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: احیای بافت های تاریخی به عنوان قلب تپنده شهرها از اهمیت بالایی برخوردار بود و تاثیرات غیر قابل انکاری در اقتصاد شهر و کشور می گذارد.

به گزارش ایلنا از اصفهان،حسین امیری به گسترش روز افزون صنعت توریسم در جهان و اثرات اقتصاد آن اشاره کرد و افزود: مسیرهای گردشگری با اولویت عابرین پیاده نقش بسزایی در جذب توریسم داشته و علاوه بر این که می‌توانند به عنوان راهکاری مناسب برای معرفی ارزش های موجود در بافت تاریخی شهرها موثر باشند ، سبب تزریق حیات به این بافت ها خواهند شد.

وی به دغدغه های مدیریت شهری که منجر به طرح ایجاد شهرداری بافت تاریخی شده، اشاره کرد و اظهار داشت: یافتن جایگاه و رابطه ساکنان بومی و بازدید کنندگان در یک مسیر گردشگری و شناسایی موانع و مشکلاتی که در روند گردشگر پذیر شدن در درون بافت تاریخی  است از مهم‌ترین دغدغه‌ها است.

امیری در خصوص احیا و مرمت بافت تاریخی شهر اصفهان، اضافه کرد: در کمیسیون تلفیق شورا طرح شهرداری بافت تاریخی  مطرح و پس از ارائه در صحن علنی شورای شهر به تصویب رسید.

وی با اشاره به مساحت بافت تاریخی شهر اصفهان گفت: جدا از مجموعه تاریخی تخت فولاد درحدود 2000 هکتار از مساحت شهر اصفهان مربوط به بافت تاریخی می باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: در حال حاضر مدیریت یکپارچه‌ای نسبت به برخورد با بافت‌های تاریخی شهر وجود ندارد، در این راستا ضمن لزوم انجام مطالعات طرح جامع بافت تاریخی باید در این طرح؛ پروژه های هدف مشخص و شرایط تسهیل گری برای ترغیب سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در بافت تاریخی تدوین شود.

وی ارائه خدمات مطلوب در بافت تاریخی را نیازمند امکانات و تجهیزات متناسب با این بافت دانست و ادامه داد: شهرداری اصفهان در این رابطه تعامل و همکاری لازم را با سازمان میراث فرهنگی داشته و انتظار است مسائل بافت تاریخی به صورت متمرکز پیگیری شده و همه دستگاه های اجرایی به وظایف قانونی خود در خصوص بافت تاریخی عمل کنند.

امیری اضافه کرد: تا کنون شهرهای یزد، سمنان، شیراز، تبریز و کرمان قبل از اصفهان، شهرداری بافت تاریخی را تشکیل دادند،

 

 

اصفهان اقتصاد شهرداری قلب شهرداری اصفهان شهرداری بافت تاریخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر