کد خبر: 1032723 A

فرماندار شهرستان کرج تشریح کرد:

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه شهرستان کرج به تشریح فرآیند برگزاری انتخابات 1400 در این شهرستان پرداخت.

به گزارش ایلنا از البرز، غفور قاسم‌پور به تشریح تقویم انتخابات پرداخت و اظهار کرد: بر اساس تقویم انتخابات افرادی که قصد حضور در رقابت انتخاباتی را دارند باید طبق زمانبندی اعلام شده نسبت به ثبت مشخصات برای دریافت استعلام خود اقدام کنند.

وی افزود: هیأت های اجرایی انتخابات 1400 نیز از 19 اسفندماه تشکیل می شود در 21 اردیبهشت نیز فرآیند اجرایی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آغاز خواهد شد.

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه شهرستان کرج در ادامه به نحوه برگزاری انتخابات در  شرایط کرونا اشاره کرد و گفت: ستاد انتخابات کشور تاکنون نحوه ثبت نام علاقه مندان را بصورت الکترونیکی و از طریق اپلیکیشن اعلام کرده است اما در نهایت افراد متقاضی باید برای تطبیق اطلاعات نهایی و امضاء حضوری در ستاد انتخابات حاضر باشند.

فرماندار کرج بیان کرد: طبق قانون انتخابات، 20 روز زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تعیین شده است و به همین منظور نیز ستادهای انتخاباتی دعوت و توجیه خواهند شد که شیوه نامه های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی بر اساس پراکندگی شعب اخذ رأی و همین طور در روز رأی گیری مورد توجه قرار گیرد.

قاسم پور در خصوص تبلیغات انتخاباتی و افزایش سطح مشارکت نیز گفت: به جهت اینکه هر تجمعی موجب گسترش دامنه ویروس می‌شود تلاش خواهد شد که بر اساس پروتکل‌های ابلاغ شده و با کمترین تجمع فرایند تبلیغات نامزدها صورت گیرد.

وی افزود: فضای مجازی و رسانه ها ظرفیت های بالقوه ای هستند که در شرایط فعلی بنظر می رسد بیشترین تمرکز تبلیغاتی نیز در این فضاها باشد.

قاسم پور با اشاره به تازه ترین مصاحبه مطبوعاتی رییس ستاد انتخابات کشور از عدم افزایش تعداد روزهای برگزاری انتخابات خبر داد و گفت: طبق اعلام وزارت کشور، قانون انتخابات، اجازه افزایش روزهای رأی گیری را نداده است اما بنظر می رسد شاهد افزایش ساعات رأی گیری باشیم.

فرماندار کرج درخصوص ثبت نام غیرحضوری کاندیداها نیز گفت: ثبت نام برای همه افراد متقاضی برای حضور در انتخابات 1400 به صورت غیر حضوری خواهد بود.

وی در خصوص تعداد شعب اخذ رأی بمنظور کاهش میزان تراکم جمعیت نیز از افزایش حدود 10 درصدی شعب خبر داد و گفت: طبق تصمیم ستاد انتخابات کشور این کار در جریان انجام است تا در نقاط پرجمعیت با افزایش پراکندگی شعبه های اخذ رأی شاهد تراکم جمعیتی و گسترش ویروس نباشیم.
 
وی بیان کرد: بعنوان مجریان برگزاری انتخابات شرایط را برای افزایش سطح مشارکت عمومی فراهم خواهیم کرد و بر این اساس فضا برای حضور همه جبهه ها و معرفی کاندیداهای‌شان مهیا خواهد بود.

فرماندار کرج گفت: باتوجه به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی که شهریورماه سالجاری برگزار شد، آسیب شناسی لازم صورت گرفته و تلاش می شود فضا برای برگزاری دو انتخابات 1400 با تامین امنیت و سلامت انتخابات مهیا شود.  

زمان های تعیین شده جهت ثبت نام در انتخابات 1400 بدین شرح است:
- زمان ثبت نام داوطلبان انتخابات شورا‌های اسلامی شهر 20 اسفند
- زمان ثبت نام داوطلبان انتخابات شورا‌های اسلامی روستا 16 فروردین
-زمان ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری 21 اردیبهشت

فرماندار شهرستان کرج انتخابات 1400 ثبت نام نامزدهای انتخاباتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر