کد خبر: 1032697 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس اداره آموزش و پرورش جلگه رخ تربت‌حیدریه گفت: در حالی که میانگین فضای سرانه آموزشی در سطح استان ۵.۷ مترمربع است، این رقم در بخش رخ تربت‌حیدریه ۵.۸ متر مربع و بر این اساس می‌توانیم ادعا کنیم جزو شهرهایی با درصد بسیار بالای فضای آموزشی در سطح کشور هستیم.

محمود قهار در گفت و گو با خبرنگار ایلنا افزود: این ادعا به دلیل داشتن جمعیت دانش‌آموزشی بالغ بر ۶ نفر است که اکنون در ۷۵ باب آموزشگاه مشغول تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه افتخار را مدیون حضور افراد خیر هستیم، گفت: نیمی از مدارس این بخش توسط خیران و نیکوکاران و با همیاری این اداره آموزش و پرورش در سال‌های اخیر احداث یا در حال ساخت هستند.

وی افزود: موفقیت‌های همکاران در زمینه پرورشی نیز شامل کسب ۲۳ مقام استانی درحوزه قرآن و عترت و ۱۷ مقام استانی درحوزه فرهنگی، هنری و مشاوره، از جمله این افتخارات است.

قهار گفت: همچنین با توجه به شرایط کرونا، شیوه‌ آموزش و پرورش را به سمت تولید محتوا در شبکه شاد هدایت و برای آنکه دانش‌آموزان و معلمانان این خطه از امکانات موجود بیشترین بهره را ببرند، نسبت به ایجاد و تقویت زیرساخت‌های شبکه‌ای اقدام شد که نتیجه آن تشکیل ۴۰ گروه تخصصی در حوزه قرآن، عترت و نماز، تشکیل گروه‌های مختلف تشیکلات دانش‌آموزی، صدای مشاور، همیاران امر به معروف و نهی از منکر و عفاف و حجاب مدارس، تولید محتوای تخصصی با مشارکت دانش‌آموزان در گروه‌های فوق در راستای آگاه‌سازی و توانمندسازی دانش‌آموزان و اولیا گرامی است.

رئیس اداره آموزش و پرورش بخش رخ افزود: با توجه به اعلام وضعیت آبی که توسط ستاد کرونای استان اعلام شد، از هفته گذشته مقاطع تحصیلی طبق دستورالعمل ارسالی از استان دایر و دانش‌آموزان به صورت حضوری و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و نظارت بازرسان بهداشتی در کلاس درس حاضر می‌شوند. 

بخش رخ به مرکزیت رباط سنگ با جمعیتی بالغ بر ۲۶ هزار نفر دارای ۵۳ روستا و ۴۷ پارچه آبادی است که ۴۹ روستا از این تعداد بالای ۲۰ خانوار هستند.

اداره آموزش و پرورش امر به معروف و نهی از منکر فرهنگی هنری نماز عفاف و حجاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر