کد خبر: 1032670 A

در جلسه تنظیم بازار مطرح شد؛

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: خروج مرغ (زنده و کشتار) از استان تا زمانیکه قیمت مرغ به قیمت مصوب نرسیده باشد ممنوع است.

به گزارش ایلنا, ارژنگ عزیزی در جلسه تنظیم بازار استان در خصوص وضعیت بازار بیان کرد: مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی مرتبط در استان باید با پیش بینی های کارشناسی شده در کنترل و تامین کالاهای اساسی همچنین رفع کمبود های تلاش کنند.

عزیزی برای تنظیم بهینه گوشت مرغ در بازار گفت: جهاد کشاورزی،سازمان صنعت، معدن وتجارت و تعزیرات حکومتی استان موظفند از مرغداری ها و کشتارگاه طیور تا سطح عرضه را با دقت و بصورت مستمر نظارت کنند و در صورت مشاهد هرگونه تخلف با تشکیل پرونده برخورد کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری افزود: خروج مرغ (زنده و کشتار ) از استان تا زمانیکه قیمت مرغ به قیمت مصوب نرسیده باشد ممنوع بوده و مرغداران و کشتارگاههای طیور تنها در صورت مازاد مصرف و با مجوز دام پزشکی می توانند به خارج از استان حمل کنند .

رامین صادقی رییس سازمان صمت استان نیز در این جلسه عنوان کرد : وضعیت تولید مرغ در استان نشان نشان دهنده این است که هیچ گونه کمبودی در تولید گوشت مرغ نداریم .

صادقی ادامه داد : با اعلام موضوع ممنوعیت به نیروی انتظامی و فرمانداری های شهرستانها با هرگونه خروج مرغ بدون مجوز دامپزشکی از استان جلو گیری خواهیم نمود.

صادقی در خصوص قیمت مرغ اظهار داشت : کلیه مرغ فروشیها، فروشگاهها و واحد های عرضه کننده مرغ در سطح بازار موظفند تا قیمت فروش را در محل کسب و دید عموم نصب کنند در غیر اینصورت بازرسان سازمان در صورت مشاهده برخورد خواهند کرد.

وی در خصوص تامین سایر کالاهای اساسی گفت:  انشا الله با هماهنگی های بعمل آمده کمبود تخم مرغ تا 2 روز آینده رفع خواهد شد همچنین توزیع روغن ، برنج و شکر در فروشگاهای منتخب و زنجیره ای در سطح استان در حال توزیع می باشد وهیچ کمبودی نداریم.

صادقی در خصوص تامین میوه شب عید اذعان کرد: هماهنگی های لازم جهت تهیه 500 تن پرتقال و 300 تن انجام شده و در زمان مقرر توزیع خواهد شد.

تنظیم بازار مرغ اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر