کد خبر: 1032657 A

سالاری مطرح کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر تشدید نظارت ها در بیمارستانهای استان برای بهبود کیفیت ارایه خدمات درمانی به مردم تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، وبینار بررسی وضعیت بهداشت و درمان استان با حضور رئیس دانشگاه، معاونین، روسای دانشکده ها، روسای مراکز آموزشی و درمانی رشت و بصورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان و روسای بیمارستان‌های شهرستانها در سالن اجلاس ریاست دانشگاه برگزار شد.

در این نشست ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه کنترل و مهار بیماری کرونا باید با جدیت انجام شود، گفت: برای کنترل این بیماری باید نظارت های بهداشتی و درمانی تشدید پیدا کند.

وی از خرید خوابگاه دانشجویی با ظرفیت 300نفر و یک دستگاه آنژیوگرافی محیطی در ماه‌های اخیر خبر داد و افزود: در مورد خرید اقلام مورد نیاز مراکز از تجهیزات جزیی گرفته تا تجهیزات پزشکی، باید دقت لازم صورت گرفته و صرفه و صلاح دانشگاه لحاظ شده و در این خصوص باید کمیته ویژه ای برای خرید اقلام تشکیل شود.

وی همچنین کنترل تمامی بخش‌های مراکز درمانی بصورت تمام وقت از سوی مدیران شبکه‌ها و روسای بیمارستان‌ها را مورد تاکید قرار داد . 

 سالاری، با بیان اینکه پیش از این، میلیاردها تومان از اعتبارات در آمد اختصاصی این دانشگاه صرف پرداخت حقوق و مزایای نیروهای طرحی می شد، یادآور شد: پس از پیگیریهای مستمر و مکاتبات عدیده با وزارت بهداشت و سازمان برنامه بودجه کشور، با پرداخت حقوق و مزایای همه نیروهای طرحی این دانشگاه همانند سایر نیروهای رسمی، پیمانی و قراردادی از محل بند "واو" خزانه موافقت شد.

رییس دانشگاه  ازکاهش زمان پرداخت  معوقات مالی از 24ماه  به سه ماه و معوقات پرسنلی از 12ماه به سه ماه  خبر داد و افزود:  درصورتی که اسناد مالی به موقع به ستاد اسال شود، دانشگاه  آمادگی دارد  تا پرداختی های اعضای هیات علمی و پرسنلی  را بروز کند. 

وی با اشاره به اینکه  تامین بودجه  برای  اتمام پروژه ها به عهده رییس دانشگاه  است، تاکید کرد:   مسوولان واحدها باید پیگیری  های لازم را برای اتمام  پروژه ها انجام دهند. هر چند ناظر عالی در ستاد وجود دارد، اما مسوولیت با مدیران شهرستانها است تا پروژه های نیمه تمام را تا اردیبهشت ماه 1400 به بهره برداری برسانند.

 سالاری با اشاره به تجهیز بیمارستانها به دستگاههای CT اسکن، راه اندازی این دستگاهها را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان داشت: مسئولان باید در این خصوص جدیت لازم را داشته باشند، حتی اگر سه شیفت هم کار کنند.

  وی ارایه خدمات 24ساعته در بیمارستان ها  به ویژه  بخش های CT اسکن را مورد تاکید قرار داد و افزود:  تمامی بخش های CT اسکن باید تمام وقت باز باشد و  کوتاهی در این امر، پذیرفتنی نیست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان،  اذعان داشت: روسای تمامی بیمارستانها و مدیران شبکه های بهداشت و درمان بایستی بر عملکرد نیروی انسانی تحت سرپرستی نظارت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه تجهیزات موردنیاز  آزمایشگاهی در صورت اعلام از سوی واحدها حتما خریداری خواهد شد بیان داشت: در خصوص اقلام پرمصرف نیز می‌بایست از بیمارستان‌های تابعه استعلام و در راستای کاهش هزینه ها و صرفه و صلاح دانشگاه ، خریدها باید متمرکز باشد.  مدیران و روسای بیمارستانها در این مورد باید نظارت تمام وقت داشته باشند و مصرف اقلام و حضور نیروهای تحت سرپرستی خود را کنترل کنند تا رضایت مردم جلب شود.

بهداشت و درمان تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی نیروی انسانی تشدید نظارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر