کد خبر: 1032651 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان:

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان از اصلاح و تعدیل ۹۰۶ پروانه بهره برداری از چاه‌های مجاز در استان همدان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، منصور ستوده گفت: از ابتدای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی تاکنون ۹۰۶ پروانه بهره برداری چاه‌های مجاز در استان همدان اصلاح و تعدیل شده و این روند با سرعت در حال اجراست.

وی افزود: با اصلاح و تعدیل ۹۰۶ پروانه بهره برداری چاه های مجاز به میزان بیش از ۴۱ میلیون مترمکعب در برداشت از منابع آب زیرزمینی صرفه جویی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان پروژه تعدیل و اصلاح پروانه چاه را از برنامه های مهم طرح احیا و تعادل بخشی آب زیرزمینی برشمرد و گفت: کارشناسان شرکت آب منطقه ای همدان به صورت میدانی اراضی مالکین چاه را از نزدیک مورد بررسی قرار می دهند و بر اساس کشت، مقدار زمین و استاندارد موجود، نیاز آبی را تامین کرده و پروانه ها را مورد بازنگری قرار می دهند.

ستوده ادامه داد: اصلاح و تعدیل پروانه چاه های کشاورزی در دشت های ممنوعه استان همدان از جمله برنامه‌هایی است که به منظور بهینه سازی مصارف کشاورزی و تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز توسط شرکت آب منطقه ای در دشت های ممنوعه استان همدان عملیاتی می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با تاکید بر بهینه سازی مصرف آب و ایجاد تعادل بین مصرف و تقاضای آب گفت: براساس ابلاغ وزارت نیرو در جهت اصلاح و تعدیل پروانه چاه های کشاورزی؛ شرکت آب منطقه ای همدان با اولویت دشت های ممنوعه سعی در حفظ و حراست از سفره های آب زیرزمینی این دشت ها دارد.

ستوده بیان کرد: هدف از اجرای این برنامه کاهش میزان افت دشت با توجه به شرایط موجود است.

استان همدان استاندارد وزارت نیرو همدان منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر