کد خبر: 1032636 A

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان، با تشریح برنامه های دهه فجر در کمیته کودک و نوجوان گفت: برهمین اساس ۴۰ عنوان برنامه در این کمیته پیش بینی شده است.

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا نوری ، در جمع خبرنگاران، به تبیین برنامه‌های کمیته کودک و نوجوان پرداخت و گفت: هدف از اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری و ادبی، افزایش سطح آشنایی کودکان و نوجوانان با آرمان ها و اهداف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و فراهم سازی زمینه حضور پر شکوه آنان در مناسبت‌های ملی و انقلابی و آیین های بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان، یادآورشد: برای آشنایی کودکان و نوجوانان با اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و تشویق آنان به نقش آفرینی در برنامه‌های دهه فجر، برنامه‌های زیادی متناسب با فضای فکری و عاطفی کودکان و نوجوانان پیش بینی شده است.

وی به اجرایی شدن 40 عنوان برنامه در کانون اشاره کرد و گفت: مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اکثر این برنامه ها را  با مشارکت سایر اعضای کمیته اجرا خواهند کرد، برنامه هایی همچون: برگزاری مسابقات فرهنگی هنری، نمایش فیلم‌های انقلاب، قصه گویی، برگزاری نمایشگاه، معرفی شخصیت و وقایع، جنگ شادی از برنامه‌های دهه فجر چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است است که به خاطر قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا  به صورت مجازی اجرا خواهد شد.

نوری، به مهمترین این برنامه اشاره کرد و گفت: نشست های انجمن سرود و نمایش بصورت واتساپی و با حضور اعضای انجمن در ایام دهه مبارک فجر، نشست حجاب و عفاف با حضور ائمه محترم جماعت کانون برای همکاران، تجلیل از اعضای برگزیده کانون پرورش فکری در ایام دهه مبارک فجر به صورت زنده در صفحه رسمی اینستاگرام، برنامه زنده شعر خوانی در صفحه رسمی اینستاگرام کانون پرورش فکری با حضور اعضای انجمن شاعران نوجوان سپیدار، اشراق و صراط از برنامه‌های این ایام است.

به گفته این مقام مسئول،  مهرواره طنز با عنوان قند و نمک که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار می شود که بعد از ایام دهه مبارک فجر در قالب تفاهمنامه‌ی پروژه ای با شهرداری، کمیته امداد، بهزیستی, صدا و سیما، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد و نهاد کتابخانه‌ها صورت گیرد،  اجرای برنامه زنگ انقلاب که به صورت زنده در صفحه رسمی اینستاگرام، فراخوان قصه‌های انقلاب با مشارکت بهزیستی برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: نشست دوره ای همکاران  کانون پرورش فکری نیز به صورت زنده برگزار می شود و همچنین مراکز زیر نظر کارشناسان مربوطه برنامه های فرهنگی و هنری و ادبی را همراه با آذین بندی مراکز در ایام دهه مبارک فجر به نحو احسن برگزار خواهند کرد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان/آرمان های انقلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر