کد خبر: 1032545 A

رئیس جهاد کشاورزی استان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۴۰۰ بنای غیرمجاز از ابتدای سال جاری تاکنون در زمین های کشاورزی استان قزوین خریب شده و اراضی تغییر کاربری داده شده به وضعیت سابق بازگشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه در نشست شورای معاونان و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به تشدید برخورد با تغییرکاربری اراضی کشاورزی استان، اظهار کرد: از این تعداد بناهای تخریب شده که با احکام قضایی مورد قلع و قمع قرار گرفته است، ۳۲۰ مورد آن متعلق به ۶ ماهه دوم سال جاری است.

رئیس جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ مورد حکم در حوزه تبصره ۲ ماده ۱۰ صورت گرفته است، گفت: مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی یکی از موضوعاتی است که در اولویت سازمان قرار دارد.

خمسه در ادامه به عملکرد تسهیلات مکانیزاسیون پرداخت و افزود: خوشبختانه با پیگیری کارشناسان بیش از ۱۰۰ درصد اعتبارات مکانیزاسیون جذب شده و تاکنون ۶۲ میلیارد تومان نیز تسهیلات پرداخت شده است.

وی بر اتمام طرح‌های نیمه تمام تا پایان سال جاری تاکید کرد و گفت: طرح‌هایی که تسهیلات دریافت کرده اند، باید هرچه سریع‌تر افتتاح و به بهره‌برداری برسند و رصد و نظارت بر این طرح‌ها بر عهده معاونان و  مدیران جهاد کشاورزی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: تمامی مدیران ستادی و شهرستانی باید اسناد اعتبارات سازمان را تا ۲۸ اسفند تعیین تکلیف کنند تا بتوانیم از نتایج آن به نحو مناسب بهره‌برداری کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یادآور شد: از آنجایی که برای اجرای طرح‌های آب و خاک نیازمند اعتبارات هستیم، مدیریت آب و خاک باید پیگیر جذب اعتبارات به استان باشد و این موضوع را پیگیری کند.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

این استان با کمتر از یک درصد مساحت کشور بیش از چهار درصد محصولات کشاورزی ایران را تولید می کند.

تغییر کاربری جهاد کشاورزی زمین سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر