کد خبر: 1032330 A

استاندار فارس خبر داد:

استاندار فارس همچنین از تهیه بانک اطلاعاتی سرمایه گذاران فارسی های مقیم خارج از کشور خبر داد و گفت: ۲۶۳ سرمایه گذار ایرانی در دیگر کشورها شناسایی و از آنها برای سرمایه گذاری در استان دعوت شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس عنایت‌الله رحیمی در یک نشست خبری که همزمان با نخستین روز از دهه فجر برگزار شد، گفت: طرح‌های تولیدی بخش صنعتی و کشاورزی با ۱۶۷ پروژه بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

رحیمی با تاکید بر اینکه دولت در شرایط بسیار سخت اقتصادی و فشار ناشی از تحریم‌ها بدون سر و صدا کارهای عظیمی را در استان به سرانجام رسانده است، گفت: نمی‌دانم چرا عده‌ای منافع خود را در تخریب دولت و ندیده شدن خدمات آن می‌بینند و به بهانه‌های مختلف سعی در تخریب دولتمردان دارند.

او با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال ۱۰۰ پروژه جدید تعریف می‌شود، افزود: ٣٥ پروژه مهم و اثرگذار در زمینه‌های ریلی، سد و بیمارستان نیز در فهرست پروژه‌ها دیده می‌شود که تا نیمه اول سال ١٤٠٠ به بهره برداری می‌رسد.

استاندار فارس همچنین به عملکرد استان در حوزه سرمایه گذاری اشاره و با بیان اینکه میزان جذب سرمایه گذاری مستقیم در استان ۲ میلیارد و ٤٣٦ میلیون دلار بوده است، گفت: طی چهار سال گذشته با وجود شرایط اقتصادی یک میلیارد و ٤١٦ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان شکل گرفته که برابر با  مجموع ٣٥ سال قبل از آن بوده است.

رحیمی تاکید کرد: استان فارس با جذب ۶۸۵.۳ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از ابتدای امسال تاکنون رتبه برتر کشور را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

او خاطرنشان کرد: نه تنها در استان فارس فرار سرمایه‌گذاری نداریم بلکه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی به بهترین نحو جذب شده است.

استاندار فارس همچنین از کاهش مستمر نرخ بیکاری در استان خبر داد و گفت: در سال ٩٢ نرخ بیکاری فارس ١٦.٥ درصد و رتبه استان ٢٥ بوده است اما با کاهش نرخ بیکاری این عدد در استان به ٧.٩ رسیده و استان در رتبه ٣ کشوری قرار گرفته است.

رحیمی به وضعیت فضای کسب و کار فارس به ارتقای ١٩ پله‌ای اشاره کرد و گفت: در این زمینه استان جهش بسیار خوبی داشته است.

وی درباره آخرین وضعیت شهر بین‌المللی گردشگری و سلامت فارس گفت: مباحث زیرساختی و رفع معارضان در یکهزار هکتار مساحت پیش‌بینی شده برای ایجاد این شهر در دست اجراست و مراحل ساخت آن به صورت زون بندی و با حضور سرمایه گذاران مختلف انجام خواهد شد.

وی به موضوع قطعی برق هم اشاره و اضافه کرد: قطعی برق در فارس کمترین میزان در کشور بوده، زیرا تولید برق در فارس بیش از نیاز است اما به دلیل شبکه بودن با کشور تاثیراتی از سطح کلان می‌گیریم لذا اگر مصرف کشور به اندازه باشد قطعا کمبود برق یا قطعی نخواهیم داشت.

 

بیکاری دولت سرمایه سرمایه گذاران سرمایه گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر