کد خبر: 1032275 A

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل از هویت گذاری و پلاک کوبی نزدیک به ۷ هزار راس دام سبک و سنگین در اردبیل خبر داد و گفت: ضروری است کلیه دامداران با مراجعه به کارگزاری های بیمه نسبت به انجام بیمه دام نیز اقدام کنند.

به گزارش ایلنا، علی حسین احدی عالی عنوان کرد: طرح هویت گذاری و پلاک کوبی دام های سبک و سنگین در شهرستان اردبیل در حال اجرا بوده و تاکنون نزدیک به 7 هزار راس دام سبک و سنگین در سطح دامداری های این شهرستان پلاک گذاری و در سامانه اصلاح نژاد دام کشور ثبت و تأیید شده است . 

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل اجرای هر چه بهتر ضوابط خرید و فروش و حمل و نگهداری دام های زنده ، بهره برداری در امر توزیع عادلانه نهاده ها ، جلوگیری از قاچاق دام ها، شناسایی وضعیت واحدهای صنعتی و سنتی و برنامه ربزی جهت استفاده حداکثری از ظرفیت واحدهای فعال و غیر فعال و تصمیم گیری در خصوص واحدهای غیر فعال دارای مجوز بهره برداری  را از دیگر اهداف هویت گذاری  دام های زنده عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل با بیان اینکه ملاک توزیع نهاده‌های دامی بین دامداران بر اساس هویت گذاری و پلاک کوبی دام ها می باشد ، به همه دامداران تاکید کرد در این امر مهم و ملی همکاری های لازم را به عمل آورده و با مراجعه به تعاونی های دامداری های روستایی نسبت به شناسنامه دار کردن و هویت گذاری دام های خود اقدام کنند.

وی همچنین افزود: با توجه به اجباری بودن انجام بیمه پایه دام, ضروری است کلیه دامداران با مراجعه به کارگزاری های بیمه نسبت به انجام بیمه دام نیز اقدام کنند

 

پلاک کوبی دام جهاد کشاورزی اردبیل هویت گذاری دام بیمه دام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر