کد خبر: 1032186 A

معاون راهداری اداره حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی:

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: به دنبال بروز پدیده کولاک راه ارتباطی ۴۰ روستای استان بسته شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،غلامرضا رسول زاده  در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: این روستاها در مناطق کوهستانی و سخت عبور شهرستان های مراغه، هشترود، چاراویماق، ورزقان و اهر واقع هستند و هم اکنون راهداران با استفاده از امکانات راهداری در حال بازگشایی راه این روستاها هستند.

وی با بیان اینکه راه ارتباطی این روستاها تا آخر وقت امروز بازگشایی می شوند، اظهار داشت: هم اکنون تمامی راه های اصلی، فرعی و روستایی آذربایجان شرقی و آزادراه تبریز - زنجان باز بوده و رفت و آمد خودروها در آن ها بدون هیچ مشکلی در جریان است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در عملیات راهداری زمستانی در سطح استان ۳۷۶ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین فعال هستند و با آغاز عملیات راهداری زمستانی تاکنون ۹۱ هزار و ۶۸۱ کیلومترباند توسط گروه های راهداری برف روبی و در این عملیات حدود ۱۹ هزار تن مخلوط نمک و شن استفاده شده است.

رسول زاده، ادامه داد: در این مدت راهداران به ۲ هزار و پنج خودرو گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کرده، ۲۷۵ مسافر را اسکان داده و پنج هزار و ۶۴۵ مورد در راه های روستایی استان برف روبی کرده اند.  

وی به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگو است، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب کنند.

آذربایجان شرقی خودرو راهداری و حمل و نقل جاده شرایط آب و هوایی مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر