کد خبر: 1032091 A

استاندار خراسان رضوی گفت: تغییر شرایط و افزایش مناطق با وضعیت زرد کرونایی به ۱۰ شهرستان در این استان، به عنوان هشدار جدی در شیوع کرونا مطرح است.

به گزارش ایلنا از مشهد،محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا خراسان رضوی اظهار کرد: طی یک هفته گذشته وضعیت کرونایی در ۴ شهرستان خراسان رضوی از جمله مشهد از آبی به زرد تغییر یافته است.

استاندار خراسان رضوی گفت: هم‌اکنون ۱۰ شهرستان خراسان رضوی شامل مشهد، نیشابور، سرخس، بینالود، سبزوار، کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد، گناباد و کوهسرخ در وضعیت زرد قرار داشته و ۲۳ شهرستان وضعیت آبی دارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: روند افزایشی آمار مراجعان سرپایی در استان خراسان رضوی زنگ خطر جدی در شیوع کرونا به شمار می رود، زیرا اکنون نتیجه مثبت آزمایش‌های سرپایی در استان طی هفته‌های اخیر از ۸ به ۱۱ درصد افزایش یافته است.

معتمدیان بیان کرد: اگرچه هم‌اکنون آمار فوتی‌ها در خراسان رضوی همچنان روند کاهشی دارد اما تاثیر افزایش مراجعان سرپایی بر تعداد بستری شدگان، دو هفته بعد خود را نشان می‌دهد.

استاندار خراسان رضوی با اینکه مسافرت‌ها و دورهمی‌های خانوادگی نقش مهمی در آمار مبتلایان دارد، گفت: بررسی‌ها نشان داده است که طی هفته‌های اخیر سهم خودروهای خراسان رضوی که به مناطق جنوبی و شمالی کشور سفر داشته بالا بوده است.

وی ادامه داد: طبق گزارش‌های ارسالی حدود ۱۰ درصد کل جرایم خودرویی در مناطق جنوبی و شمالی کشور طی هفته‌های اخیر مرتبط با خودروهای خراسان رضوی بوده‌اند.

معتمدیان بر اطلاع رسانی در خصوص پرهیز از سفرهای غیر ضروری و تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها در راستای اجرای پروتکل‌های بهداشتی در ادارات و سازمان‌ها تاکید کرد و گفت: با متخلفین در این خصوص برخورد جدی خواهد شد.

استان خراسان رضوی خراسان رضوی مشهد شهرستان تشدید نظارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر