کد خبر: 1031776 A

مدیرکل تأمین اجتماعی سیستان و بلوچستان:

مدیرکل تأمین اجتماعی سیستان و بلوچستان از توقف چاپ و عرضه دفترچه جدید تأمین اجتماعی از اول اسفند در تمامی شعب و کارگزاری‌های استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، حمید ابراهیمی اظهار داشت: از اول اسفند به بعد بیمه شدگان و بازنشستگانی که صفحات دفترچه آنها به پایان می‌رسد نیازی به دریافت دفترچه جدید ندارند و می‌توانند با ارائه کارت ملی به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد تأمین اجتماعی سراسر کشور مراجعه کنند. 

وی ضمن اعلام این مطلب که صفحات موجود در دفترچه‌های کاغذی بیمه شدگان و مستمری بگیران کماکان معتبر و قابل استفاده خواهد بود. گفت در صورت عدم امکان یا تمایل پزشکان به استفاده از سامانه نسخه الکترونیک، این عزیزان می‌توانند نسخه بیمه شدگان تأمین اجتماعی را در سرنسخه برای آنان بنویسند و سرنسخه پزشکان اعتباری مشابه با صفحات دفترچه‌‎های کاغذی خواهد داشت.

مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تمامی جزئیات و جوانب مختلف خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی در برنامه حذف دفترچه‌های کاغذی لحاظ شده است، گفت: نحوه خدمت‌رسانی به بیمه شدگان در مطب پزشکان و سایر مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد به دقت برنامه ریزی شده است و اطمینان داریم که در ایفای تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در قبال بیمه شدگان با حذف دفترچه‌های کاغدی هیچگونه اختلالی به‌وجود نخواهد آمد.

وی افزود : حذف دفترچه‌های کاغذی و استفاده از سامانه نسخه الکترونیک زمینه‌ساز تحول اساسی در خدمات درمانی خواهد شد و این طرح زمینه ساز ایجاد پرونده الکترونیک سلامت و همچنین پیشگیری از هدر رفت بسیاری از هزینه‌های غیرضروری خواهد شد.

الکترونیک تامین اجتماعی جامعه سیستان و بلوچستان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر