کد خبر: 1031558 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: به منظور توجه به موضوع جهش تولید، سازمان برنامه و بودجه کشور تصمیم گرفت طی تفاهم نامه ای با استانداری خراسان رضوی ۱۲۰ طرح اقتصادی و تولیدی نیمه تمام را با سرمایه گذاری هزار و ۴۹۳ میلیارد تومان مورد حمایت قرار دهد.

رضا جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: علاوه بر استفاده از تسهیلات سیستم بانکی و آورده خود متقاضی مبلغ ۷۷ میلیارد تومان نیز  دولت به صورت بلاعوض به این تعداد پروژه اعطا می کند.

وی اظهارداشت: این کمک بلاعوض دراختیار سیستم بانکی قرار می گیرد و به طرح هایی داده می شود که از تسهیلات بانکی نیز استفاده کرده باشند.

وی با بیان اینکه در سطح استان ۳ هزار پروژه و طرح نیمه تمام وجود دارد گفت: یکی از برنامه های اولویت دار سازمان برنامه و بودجه کشور این است پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند و تا پایان سال مالی تکمیل می شوند اعتبار تخصیص داده شود که در سطح استان خراسان رضوی ۱۲۰ پروژه نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد وجود دارد که با تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار این تعداد طرح  تا تیرماه سال آینده تکمیل و مورد بهره برداری قرار بگیرد.

جمشیدی اظهار کرد: برای تکمیل ۳ هزار طرح و پروژه نیمه تمام استان حداقل ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای استان در سال جاری را هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون ۴۷ درصد اعتبارات تخصیص یافته است و پیش بینی ما این است تاپایان امسال نیز  این رقم  افزایش پیدا کند.

وی به پروژه کنار گذر بردسکن اشاره کردو گفت: در سفری که معاون‌رئیس سازمان برنامه و بودجه به شهرستان بردسکن داشت این پروژه در ردیف پروژه های پیشنهادی استان قرار گرفت که ظرف چند روز آینده به جمع بندی نهایی خواهیم رسید.

تملک دارایی خراسان رضوی سازمان برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی سرمایه گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر