کد خبر: 1031481 A

مدیر کل بهزیستی استان به ایلنا خبر داد:

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: به منظور تحقق ضرورت توسعه خدمات عدالت محور و رعایت حقوق شهروندی 53 مرکز خدماتی در استان قزوین در آذر ماه امسال راه اندازی شد.

علیرضا وارثی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: در راستای تحقق چشم انداز سازمان بهزیستی و توسعه ماموریت‌ها و ضرورت توسعه خدمات عدالت محور و بهره مندی از ظرفیت های مردمی و تحقق شاخص های سلامت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی و با عنایت به بند 4 ماده 26 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و بند 4 ماده 57 قانون احکام دائمی به منظور سازماندهی شبکه ای و ارائه خدمات بر پایه عدالت ، 53 واحد غیر دولتی تحت عنوان مراکز مثبت زندگی جهت ارائه مجموعه ای از خدمات سطح یک سازمان بهزیستی ( 22 خدمات) در بستر فناوری و بهتر زیستن آحاد جامعه در آذر ماه سال جاری در استان قزوین راه اندازی شد .

مدیر کل بهزیستی استان ادامه داد: اهداف مهم ایجاد مراکز مثبت زندگی شامل: تسهیل دسترسی گروه های هدف به خدمات سازمان، توزیع عادلانه خدمات، ارائه متمرکز خدمات، ارتقا کیفیت خدمات، کاهش بهای تمام شده و افزایش رضایت مندی مردم است.

وارثی در خصوص نحوه تشکیل مراکز مثبت زندگی بیان کرد: در هر شهرستان بر اساس پرونده‌های مستمری‌بگیر، توزیع جغرافیایی پرونده ها، تکریم ارباب رجوع بر اساس توجه به ارزش ها و فرهنگ های هر منطقه و دسترس پذیری آسان ایجاد شده و پرونده های اختصاص یافته به صاحب امتیاز هر مرکز 450 پرونده است.

وی افزود: نیروی انسانی شاغل در هر یک از این مراکز بر اساس رشته‌های مرتبط با سازمان که با انجام مصاحبه انتخاب می شوند، یک نفر مسئول فنی و به ازای هر 150 پرونده یک مددکار است.

این مسئول یادآور شد: نحوه فعالیت مراکز مثبت زندگی بر محور مددکاری اجتماعی و بر پایه دولت الکترونیک می باشد که بنابراین باید تمامی پرونده ها مجدد مورد بازنگری قرار گرفته که مبنای اولیه دیتابیس اطلاعات در سامانه لایف پلاس درج می شود.

استان قزوین بهزیستی حقوق سلامت فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر