کد خبر: 1031458 A

مسئول نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خلیل‌آباد از افتتاح ۱۰ کارگاه هنرهای سنتی و صنایع‌دستی در شهرستان خلیل‌آباد همزمان با دهه‌ فجر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجواد بلبلی در این باره گفت: باتوجه به شعار امسال مبنی بر جهش تولید و ایجاد اشتغال، ترویج و احیا رشته‌های صنایع‌دستی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری این نمایندگی در شهرستان خلیل‌آباد است.

وی با اشاره به فعالیت ۴۰ کارگاه صنایع‌دستی وهنرهای سنتی در شهرستان خلیل‌آباد افزود: بیشترین کارگاه‌های صنایع‌دستی در این شهرستان مربوط به رشته فرت‌بافی و سفالگری است.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خلیل‌آباد اظهار کرد: ۲ کارگاه تنورمالی، یک کارگاه سرمه‌دوزی و ۷ کارگاه فرت‌بافی آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

بلبلی تصریح کرد: برای راه‌اندازی این کارگاه‌ها مبلغ ۹۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شده است.

وی با اشاره به اشتغال ۱۷ نفر در این کارگاه‌ها ادامه داد: این کارگاه‌ها در شهر خلیل‌آباد، روستاهای نصرآباد، ابراهیم‌آباد و ارغا راه‌اندازی شده است.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خلیل‌آباد یادآور شد: هنر سرمه‌دوزی در شهرستان خلیل‌آباد چند سالی است به دست فراموشی سپرده شده بود که در حال حاضر با تلاش هنرمندان و پیگیری این نمایندگی این هنر ایرانی احیا شد.

خراسان رضوی دهه فجر صنایع دستی گردشگری گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر