کد خبر: 1031406 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی گفت: امروز در شمال غرب و غرب کشور همینطور در ارتفاعات البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و شمالی بارش برف و باران و در سواحل شمالی کشور و استان‌هایی که در دامنه جنوبی البرز واقع شده اند و نیز مناطق غرب و جنوب غرب کشور بارش باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید را پیش بینی می‌کنیم.

وی ادامه داد: از بعدازظهر فردا از مقدار بارش‌ها در نوار غربی کشور کاسته می‌شود و مناطق شرق و شمال شرق کشور بارش‌ها ادامه پیدا می‌کند که باز هم به شکل برف و باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود. بیشترین بارش‌ها را امروز در استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، همدان، غرب کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال استان‌های قزوین و زنجان و کهکیلویه و بویر احمد و جنوب اصفهان خواهیم داشت.

رفیعی گفت: فردا یکشنبه بارش‌ها در جنوب آذربایجان غربی و نیمه شمالی آذربایجان شرقی به شکل برف خواهد بود. امروز در بیشتر مناطق کشورمان به ویژه در استان‌هایی که در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی واقع شده اند و همینطور نیمه شرقی کشور وزش باد رخ می‌دهد. فردا در شمال شرق و شرق کشور و روز دوشنبه در شرق و جنوب شرق پدیده غالب وزش باد خواهد بود. امروز دریای خزر و خلیج فارس مواج هستند و از بعدازظهر فردا و روز دوشنبه بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز این شرایط را دارند.

این کارشناس ادامه داد: از روز دوشنبه تا پایان هفته جوی پایدار را در بیشتر مناطق کشور خواهیم داشت و آسمان صاف خواهد بود. امروز در استان خوزستان وزش باد شدید وجود دارد که ممکن است گاهی همراه با گرد و غبار باشد. تهران امروز حداکثر دما به یازده درجه بالای صفر خواهد رسید و پیش بینی می‌کنیم فردا حداقل دما به پنج درجه بالای صفر برسد.

آذربایجان غربی بارش باران خلیج فارس دریای خزر سازمان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر