کد خبر: 1030799 A

رئیس اتاق بازرگانی:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان با اشاره به اینکه این استان قطب تولید سیر در کشور است گفت: باید با راه اندازی شهرک تخصصی، همدان را به قطب فرآوری سیر تبدیل کنیم.

به گزارش ایلنا از همدان،اصغر زبردست در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی بر تسریع روند  احداث شهرک تخصصی سیر همدان تاکید کرد و افزود: موانعی پیش روی این طرح مهم وجود دارد که باید با تعامل و همکاری بیشتر برداشته شود. 

او اظهار داشت: تعاونی سیرکاران دلسوزانه در پی راه‌اندازی این شهرک است و مسئولان استان نیز اقدامات خوبی برای حمایت از این تولیدکنندگان انجام داده اند که باید تداوم داشته باشد. 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان خاطرنشان کرد: شهرک تخصصی سیر از لحاظ زیرساخت‌های مورد نیاز مانند گاز، برق و آب و همچنین جاده های دسترسی نیازمند کمک و همراهی مسئولان است زیرا تأمین این امکانات هزینه‌های هنگفتی برای اعضای تعاونی سیرکاران دارد. 

زبردست، از شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان خواست در این راستا مساعدت کرده و مانند سایر شهرک‌ها و نواحی صنعتی نیازمندی‌های شهرک سیر را نیز فراهم کنند. 

او یادآوری کرد: در این شهرک استقرار واحدهایی از بسته بندی، انبارداری، سردخانه، بازاریابی و صادرات پیش بینی شده و می تواند اشتغال قابل توجهی را ایجاد کند. 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان گفت: سیر بعد از سیب زمینی و کشمش محصولی راهبردی برای استان است که در سبد صادراتی استان همدان سهم ویژه ای دارد. 

 

 

انتهای پیام/
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی جاده سیب زمینی گاز همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر