کد خبر: 1030778 A

کارشناس سازمان هواشناسی هشدار داد؛

کارشناس هواشناسی استان اردبیل از وزش بادهای جنوبی و جانبی نسبتا شدید در استان و به دنبال آن احتمال ایجاد اختلال در پروازهای فرودگاه اردبیل خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد فاخر در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای استان اردبیل عنوان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد از بعد از ظهر امروز با توجه به استقرار مرکز کم فشار بر روی خزر و نیز گذر امواج کم ارتفاع تراز میانی، جو استان ناپایدار شده و همچنین بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می شود.

وی از بارش باران و برف در برخی از نواحی استان خبر داد و گفت: این سامانه ناپایدار تا روز یکشنبه هفته آینده در استان فعال خواهد بود؛ طی امروز و فردا با توجه به تشدید سرعت وزش باد جنوبی و رخداد وزش باد جانبی(گاهی نسبتا شدید) اختلال در عملیات پروازی در فرودگاه اردبیل دور از انتظار نیست.

کارشناس هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: بارش های پیش بینی شده از روز پنجشنبه تا عصر جمعه هفته جاری در سطح استان به صورت پراکنده، عمدتا به شکل باران و در ارتفاعات به صورت برف، غالبا در مناطق مرکزی و جنوبی استان خواهد بود؛ از شب جمعه تا بامداد شنبه مقداری بر شدت ناپایداری ها افزوده شده و بر شدت بارش برف و باران در برخی نواحی مرکزی و جنوبی استان تشدید خواهد شد.

 

استان اردبیل فرودگاه وزش باد هواشناسی پرواز باران برف بارش فرودگاه اردبیل هواشناسی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر