کد خبر: 1029557 A

دبیرخانه کارگر لامرد با ایلنا مطرح کرد:

یک فعال کارگری در استان فارس می گوید: دولت و سازمان برنامه و بودجه با تایید پیشنهاد مجلس، شکاف دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر بازنشستگان کشوری و لشکری را به حداقل برساند.

عبدالرضا روحی دبیرخانه کارگر شهرستان لامرد در گفت و گو با ایلنا، معتقد است اگر دولت با پیشنهاد کمیسیون تلفیق بودجه مجلس یعنی تخصیص ۹۰ هزار میلیارد تومان از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی موافقت کند، سبب می شود تا شکاف عمیق دریافتی میان بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری و لشکری به حداقل ممکن برسد. 

وی در این باره گفت: کارگران بازنشسته تامین اجتماعی که جمعیت گسترده‌ای از طیف بازنشستگان کشور را تشکیل می دهند نیز سالهاست انتظار این روزها را دارند تا دولت و مجلس به خواسته «متناسب‌سازی» موافقت کند و همچنین دولت بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند تا این سازمان بتواند وعده‌ها و قول‌های خودش از افزایش مستمری تا خدمات درمانی شایسته به بیمه شدگان را تحقق بخشد. 

روحی اضافه کرد: دولت متاسفانه بخشی از مطالبات سازمان تامین اجتماعی را در قالب سهام شرکت‌هایی که سوددهی کافی ندارد، پرداخت کرد و این رویه باید تجدیدنظر و نقدینگی جایگزین شود. 

به گفته دبیر کانون کارگران بازنشسته شهرستان‌های لامرد و مهر استان فارس، دولت و مجلس باید با نگاه عمیق به مطالبات قانونی بازنشستگان و توجه به قانون اساسی کشور، با اختصاص ۹۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کارگری موافقت کنند.

وی افزود: با اعمال بودجه یاد شده و تخصیص این منبع اعتباری در بودجه ۱۴۰۰ و در همین راستا با اجرای دور دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، کمک بزرگی به بهبود معیشت آنان می‌شود. بر این باورم که همسان سازی دور دوم در صورت تایید دولت و مجلس، نسبت به دور اول اجرای متناسب سازی، می‌تواند بخش عمده ای از خواسته های بازنشستگان را برطرف سازد.

استان فارس عبدالرضا روحی دبیر خانه کارگر لامرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر