کد خبر: 1029556 A

معاون استاندار البرز:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه دهه فجر فرصت مناسبی برای تبیین ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی به نسل جوان است، افزود: بیشتر برنامه‌های دهه فجر امسال به خاطر کرونا در فضای مجازی برگزار می شود..

به گزارش ایلنا از البرز، نور محمد فردی با بیان این مطلب در سی و دومین  جلسه شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه بیشتر برنامه‌های دهه فجر امسال به خاطر کرونا در فضای مجازی برگزار می شود، افزود: زنده نگهداشتن یاد و خاطره رویدادهای پیروزی انقلاب و انتقال مفاهیم و رمزهای آن با استفاده از مولفه‌های فرهنگی و هنری به جوانان و نوجوانان امروزی یک از مهمترین اهداف برگزاری گرامیداشت دهه فجر است.

وی افزود:  دهه فجر فرصتی مغتنم برای تقویت اعتماد عمومی و تبیین درست دستاوردهای نظام در قالب برنامه های مردمی است. 

معاون استاندار یادآور شد: صیانت از سلامت و زندگی مردم اولویت نخست است و باید خلاء برنامه های حضوری را با اجرای برنامه‌های با کیفیت و دارای محتواهای غنی در سایه هم افزایی در دستگاه های اجرایی و ادارات صورت گیرد. 

وی تاکید کرد: باید در رسانه ها، فضای مجازی و صدا و سیما با بیان و تبیین دستاوردهای نظام و دولت با استفاده از ظرفیت های موجود زمینه ساز امید و نشاط در جامعه باشیم.

معاون استاندار گفت: رویکرد برنامه های دهه فجر امسال به اقتضای نیاز امروز جامعه و همچنین هجمه بدخواهان و معاندین انقلاب و نظام باید در جهت  امید آفرینی، وحدت، اعتمادآفرینی و انسجام در جامعه و تقویت روحیه نشاط و شادابی در بین مردم باشد.

فردی در ادامه با بیان اینکه ۲۳ دستگاههای اجرایی استان مشمول بند ج ماده ۳۷ می شوند، افزود: ادارات و دستگاههای اجرایی باید سهم یک درصد بودجه فرهنگی و تبلیغی خود را صرف تولید محتوا کرده و داده های مورد نیاز و تاثیر گذار را در اختیار رسانه ها قرار دهند.

معاون استاندار گفت: دستگاههای اجرایی با هدفمند کردن هزینه کرد بودجه فرهنگی خود می توانند از طریق رسانه ها اطلاع رسانی بهنگام و موثری از آنچه که در سایر بخشهای این دستگاهها با عنوان اقدامات و خدمات دولت در راستای فرهنگسازی وآگاهی بخشی انجام می گیرد را در اختیار مردم و جامعه هدف قرار دهند که تحقق این مهم به نشاط و امیدواری هر چه بیشتر جامعه کمک خواهد کرد.

رییس شورای اطلاع رسانی استان با تاکید بر سواد رسانه ای و برگزاری همایش سواد رسانه ای در استان برای مدیران دستگاههای اجرایی استان افزود: گسترش روزافزون رسانه‌ها و افزایش قدرت تاثیرگذاری آنان، لزوم پرداختن به مساله آموزش سوادرسانه‌ای را بیش از پیش تقویت می‌کند که در این میان آموزش مدیران عالی دستگاه‌های اجرایی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

فردی با بیان اینکه سواد رسانه‌ای مدیران را واقع‌بین می‌کند، افزود: امروز دنیا کوچکتر از دهکده است و  فضای مجازی به مراتب بزرگتر از فضای حقیقی است و تاثیر آن بیشتر است چرا که پیام‌های تولید شده توسط رسانه‌های مختلف در سراسر جهان ما را دچار سردرگمی و تردید در انتخاب و گزینش پیام‌ها می‌کند.

وی افزود: امروز تبلیغات در دنیا حائز اهمیت است، در گذشته از دنیا بعنوان دهکده جهانی یاد می شد در حالیکه امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی خبر در لحظه و در کل جهان مخابره می شود.

وی افزود: با توجه به این موضوع اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از حساسیت و جایگاه ویژه ای برخودار است، دستگاه های اجرایی باید از ظرفیت و قابلیت های فضای مجازی برای آگاهی بخشی استفاده نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز ،در ادامه تاکید کرد: دستگاه هایی که مشمول قانون بند چ ماده 37 می شوند در اسرع وقت نسبت به اجرای این قانون اقدام کنند.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی دهه فجر 99
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر