کد خبر: 1029408 A

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: 12 طرح بوم‌گردی در استان در حال اجرا است و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایلنا، حمید اسکندری گفت: در حال حاضر ۱۲ طرح بوم‌گردی با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۴۵ میلیارد ریال در استان کردستان در دست اجرا است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال افتتاح شوند.

اسکندری افزود: با توجه به وجود ظرفیت‌هایی که کردستان در زمینه صنعت توریسم دارد، به ویژه در زمینه گردشگری روستایی، با توسعه بوم‌گردی‌ها می‌توان این صنعت نیمه جان را دوباره احیا کرد.

وی به پراکندگی احداث اقامتگاه‌های در حال اجرا در استان اشاره داشت و افزود: در این بین پنج اقامتگاه در شهرستان سنندج، سه اقامتگاه در شهرستان سروآباد، سه اقامتگاه در شهرستان کامیاران و یک مورد در شهرستان مریوان در حال اجرا هستند که در صورت راه‌اندازی می‌توانند میزبان بیش از ۴۰۰ نفر گردشگر باشند.

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان بیان کرد: با افتتاح و راه‌اندازی طرح‌های بوم‌گردی و افزایش زیرساخت‌های گردشگری در سطح استان، شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و رونق در منطقه خواهیم بود.

استان کردستان سرمایه گذاری صنعت گردشگری و صنایع دستی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر