کد خبر: 1029403 A

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد گفت: ١٠ پروژه قابل افتتاح بخش کشاورزی شهرستان خلیل آباد در دهه فجر امسال با اعتباری بالغ بر ٨ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری می رسد.

 محمود شبان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهارکرد: خلیل آباد یک شهرستان کاملاً باغی است و علیرغم وسعت کم در 4 محصول عمده شهرستان در سطح استان حرفی برای گفتن دارد چرا که در حوزه تولید انگور در سطح استان رتبه اول را داریم که یکی از مزایای این شهرستان محسوب می شود و در حوزه پسته از نظر میزان تولید در واحد سطح، رتبه دوم استان را داریم.

وی با بیان اینکه در پروژه‌های امسال دهه فجر 5 طرح آبیاری کم فشار با اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد گفت: راه اندازی آزمایشگاه خاک‌شناسی، یک واحد پرورش پرندگان زینتی، کارگاه بسته بندی خشکبار از جمله طرح های جهاد کشاورزی در دهه مبارک فجر است.

 وی افزود: آبیاری‌های کم فشار یکی از روش های اساسی و مهم در کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی است که در این نوع شیوه آبیاری، آب از طریق شبکه لوله‌هایی از منبع آبی به سایر قسمت‌های باغات و اراضی هدایت  می‌شود که این موضوع باعث جلوگیری از هدر رفت آب به میزان قابل توجهی می شود.

شبان از کاهش 80 درصدی مصرف سموم شیمیایی در جهت کنترل آفات و بیماری ها در باغات پسته خبر داد و گفت: در سال جاری با تلاش کارشناسان جهاد کشاورزی و باغداران توانسته ایم  مصرف سموم شیمیایی را در کنترل آفات و بیماری‌ها به میزان 80 درصد کاهش بدهیم و این باعث صرفه جویی 60 میلیارد تومانی در مصرف سموم شد.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد گفت: همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 10 پروژه قابل افتتاح بخش کشاورزی شهرستان خلیل آباد در دهه فجر امسال با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 500 میلیون تومان به بهره برداری می رسد.

بخش کشاورزی پیروزی انقلاب اسلامی جهاد کشاورزی دهه فجر کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر