کد خبر: 1029314 A

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان خبر داد:

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان شمالی گفت: در مدرسه‌ای که ویژه دانش آموزان اوتیسم در بجنورد مناسب سازی شده خدمات آب درمانی، گفتار درمانی، کاردرمانی، فیزوتراپی ارائه می‌شود.

به گزارش ایلنا، علی متقیان همچنین راه اندازی اتاق چند حسی، اتاق سفید و مجموعه بازی را از دیگر امکانات این مدرسه برای کودکان اوتیسم عنوان کرد.

متقیان گفت: آمار دانش آموزان طیف اوتیسم در خراسان شمالی نسبت به سال‌های گذشته با تشخیص‌های دقیق متخصصان در حوزه تشخیص و ارزیابی آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی افزایش یافته است.

وی، دقیق‌تر شدن تشخیص‌ها، عوامل ژنتیکی و محیطی، سبک زندگی، مسائل روحی و روانی و مسائل اپی ژنتیک را از جمله دلایل افزایش آمار این طیف از دانش آموزان ذکر کرد و افزود: با شناسایی و پیگیری‌های انجام شده پذیرش دانش آموزان آموزش پذیر اوتیسم در مدارس استثنایی در دو سال اخیر از ۶ نفر به ۵۲ نفر رسیده است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان در ادامه از آغاز عملیات اجرایی نخستین مدرسه جدید ویژه طیف اوتیسم هفته آینده در شهر بجنورد خبرداد و گفت: هم اکنون ۳ دانش آموز اوتیسم در مدارس عادی به صورت تلفیقی تحصیل می‌کنند، که خدمات توانبخشی را از مدارس استثنایی دریافت می‌کنند.

به گفته متقیان این مدرسه خیر ساز با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان که عملیات اجرایی آن از هفته آینده آغاز خواهد شد، در ۳ مقطع با ۴۰ کلاس طراحی شده و تا ۵۰ سال آینده جوابگوی نیاز‌های دانش آموزان طیف اوتیسم خواهد بود.

خراسان شمالی دانش آموزان کودکان مدرسه مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر