کد خبر: 1029301 A

معاون بهزیستی استان خوزستان مطرح کرد:

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان خوزستان با بیان اینکه تهیه اطلس خودکشی گامی برای کاهش بروز این پدیده است، گفت: برای تهیه این اطلس نیاز به همکاری پزشکی قانونی و دادگستری برای ارائه آمار هستیم و مکاتباتی را هم در این زمینه انجام داده ایم.

به گزارش ایلنا، علی حسن زاده ضمن اشاره به اینکه اطلس خودکشی شامل اطلاعاتی همچون آمار، علل، نرخ، سن، جنسیت و سایر افرادی متاثر از یک خودکشی، اقدام به خودکشی کرده اند می‌شود، اظهار داشت: برای تهیه این اطلس نیاز به همکاری پزشکی قانونی و دادگستری برای ارائه آمار هستیم و مکاتباتی را هم در این زمینه انجام داده ایم.

وی در ادامه افزود: نشست‌هایی را با کارشناسان بهزیستی موسسات مردم نهاد دادگستری و دانشگاه برگزار کردیم تا بتوانیم پروژه‌های مورد نظر در پیشگیری از خودکشی را انجام دهیم.

حسن زاده یادآور شد: هر خودکشی که صورت می‌گیرد به طور متوسط می‌تواند احتمال خودکشی در ۶ نفر را تقویت کند اگر چه الزاما این موضوع قابل تعمیم نیست، ولی نکته‌ای است که باید به آن توجه شود.

وی در پایان خوزستان را یکی از استان‌های دارای آمار بالای خودکشی دانست و بر لزوم پیگیری طرح‌های پیشگیری از خودکشی تاکید کرد.

استان خوزستان بهزیستی جنسیت خودکشی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر