کد خبر: 1028788 A

فرمانده یگان محیط زیست استان خبر داد؛

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: یک قلاده پلنگ ایرانی در ارتفاعات اکبر آباد شهرستان البرز واقع در استان قزوین مشاهده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی طاهری با اعلام این خبر اظهار کرد: در روزهای اخیر یکی از دوستداران محیط زیست موفق به ثبت عکس و فیلم یک قلاده پلنگ در کوه های اکبر آباد شهرستان البرز شده است.

او افزود: این قلاده پلنگ نخستین بار است که در سال جاری به صورت مستقیم مشاهده شده در حالی که جای پای آن قبلا دیده شده بود.

 طاهری عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر تعدادی از شکارچیان حیات وحش در استان قزوین به دوستداران حیات وحش تبدیل شده‌اند و بدون اینکه حقوق و مزایا یس از محیط زیست دریافت کنند در جلوگیری از تخلفات نقش زیادی ایفا می کنند.

 فرمانده یگان محیط زیست استان بیان کرد: دوستداران محیط زیست به محض مشاهده کوچک ترین مورد مشکوک موارد را تعقیب کرده و برای دستگیری متخلفان، به ماموران و کارشناسان محیط زیست اطلاع می دهند.

این مسئول ادامه داد: امیدواریم با کاهش شکارچیان غیر مجاز و همکاری بیشتر دوستداران محیط زیست، منطقه ای با تنوع و گونه های بیشتر حیات وحش داشته باشیم و آن ها را برای نسل آینده حفظ کنیم.

مناطق الموت و طارم سفلی در شهرستان قزوین یکی از زیستگاه های پلنگ ایرانی به شمار می رود.

در استان قزوین سه منطقه حفاظت شده و چهار منطقه تیر اندازی با شکار ممنوع وجود دارد.

استان قزوین حفاظت محیط زیست حقوق محیط زیست منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر