کد خبر: 1028695 A

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: کاهش روشنایی چراغ های معابر اصلی در شهرهای استان با هدف کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌ها و حفظ پایداری شبکه سراسری برق انجام می‌شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، هاجر عبدی اظهار کرد: اگر چه تعدیل روشنایی معابر مؤثر است اما به تنهایی کافی نیست و در کنار آن باید فعالیت‌های دیگری نیز پیش گرفته شود.

وی افزود: جمع‌آوری انشعاب‌های غیرمجاز و مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز دیجیتال از اقدامات موثر بوده و هم اکنون با جدیت پیگیری و اجرا می شود.

عبدی خاطرنشان کرد: صنعت برق برای تشویق مردم به کاهش مصرف برق که تاثیر آن در کاهش مصرف سوخت نیروگاه ها نمایان می‌شود، مشوق هایی را که در تابستان برای مشترکان خانگی اختصاص می داد، در زمستان نیز اجرایی می کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: براین اساس، مشترکان خانگی در صورتی که مصرف برق خود را طبق الگوی خاصی کاهش دهند، از مشوق های صنعت برق برخوردار خواهند شد.  

وی اضافه کرد: این طرح در قالب برق امید از آبان ماه اجرا شده و مشترکانی که در ماههای زمستان مصرف خود را طی یک ماه به کمتر از 80 کیلووات ساعت کاهش دهند مشمول قبض رایگان می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان تصریح کرد: مشترکین با اقداماتی ساده مانند خاموش کردن لامپ‌های اضافی در منازل و ادارات و استفاده بهینه از آبگرمکن و بخاری برقی می‌توانند علاوه بر کاهش هزینه برق مصرفی، تولید نیروگاهها را کاهش دهند که با چنین اقدامات ساده مشکلی در تأمین گاز و برق کشور در روزهای سرد سال به وجود نخواهد آمد.

به گفته وی در هفته گذشته حدود 4 هزار 600 چراغ روشنایی معابر برای کاهش مصرف برق به صورت یک در میان در معابر اصلی شهرهای استان خاموش شد که در مجموع تعداد چراغ های تعدیل شده در استان به ۱۴ هزار چراغ افزایش یافت.

در کنار این اقدام، کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق با مراجعه به ادارات و دستگاه های دولتی و عمومی، مصرف برق آنها را بررسی و درصورت عدم رعایت، برخورد لازم را بعمل می آوردند.

ارز برق روشنایی زمستان هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر