کد خبر: 1028425 A

مدیرکل بهزیستی فارس خبر داد:

مدیرکل بهزیستی فارس با اشاره به حضور حدود ۲۸۰۰ معتاد متجاهر در استان، گفت: از این تعداد ۱۸۰۰ نفر توسط بهزیستی فارس با همکاری شهرداری، شورای شهر و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ساماندهی شده‌اند.

به گزارش ایلنا، سید محمد صادق کشفی‌نژاد از تشکیل کمیته مدیریت بحران در بهزیستی فارس خبر داد و  گفت: بهزیستی استان در تلاش است تا در این فصل سرد به افراد مذکور در سطح شهر خدمات مناسب ارائه دهد.

وی با بیان اینکه بهزیستی فارس در حالت آماده باش کامل است تا بی سر پناهان و معتادان متجاهر در سراسر استان را ساماندهی کند، افزود: به منظور ساماندهی معتادان متجاهر و افراد کارتن خواب در ایام جاری با توجه به برودت شدید هوا، جلسات هماهنگی با شورای اسلامی شهر شیراز و شهرداری انجام شد و پس از جلب مشارکت مشترک، ساماندهی افراد مذکور در ماه‌های پایانی سال در دستور کار قرار گرفت.

 مدیرکل بهزیستی فارس ادامه داد: همچنین در دیگر شهرستان‌ها نیز آماده‌باش لازم برای حفاظت و ارائه خدمات و همچنین هشدارهای متعدد به مراکز برای رعایت ایمنی در فصل سرد اعلام شده است.

کشفی‌نژاد گفت: همچنین در این خصوص هماهنگی و جلسات مشترک با سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط برای بررسی وضعیت حساس فعلی و شناسایی ظرفیت های در دست، بازدید از مراکز شهرستان‌ها توسط معاونین و رؤسای ستادی فارس، بررسی سیستم‌های گرمایشی مراکز نگهداری روزانه و شبانه استان و آماده باش تیم اورژانس اجتماعی بهزیستی استان برای مداخله به هنگام انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی فارس اظهار کرد: همه معتادان کارتن خواب در فارس از خدمات بهزیستی بهره‌مند شده‌اند. این حمایت شامل توزیع بسته‌های بهداشتی، سرپناه برای خوابیدن و در اختیار قرار دادن یک وعده غذای گرم در هر روز است که توسط ۱۳ مرکز کاهش آسیب فارس روزانه در دست اجراست.

استان فارس بهزیستی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرداری معتاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر