کد خبر: 1028192 A

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان:

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان از پیش‌بینی‌ تکمیل ساخت ۱۲۰ واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شهرک بهشتی همدان خبر داد و گفت: اگر با همین آهنگ و سرعت در مسیر ساخت این ۱۲۰ واحد مسکونی حرکت کنیم سال ۱۴۰۰ اقدامات اجرایی آنها به پایان می‌رسد.

به گزارش ایلنا از همدان، حسن ظفری در خصوص پیش روی طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان همدان مطرح کرد: ساخت ۱۲۰ واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شهرک بهشتی همدان از نیمه اول سال آغاز شده و به پیشرفت فیزیکی قابل قبولی رسیده است.

وی عنوان کرد: اگر با همین آهنگ و سرعت در این راستا حرکت کنیم در سال ۱۴۰۰ کار ساخت این واحدها به پایان می رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان در ادامه در خصوص آورده متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن گفت‌: آورده متقاضیان بر اساس شرایطی است که در آیین نامه وزارت مسکن و شهرسازی به مراکز استان ها ابلاغ و بخشنامه شده و بدین ترتیب به صورت تدریجی دریافت می شود که با پیشرفت فیزیکی کار باید آورده ها مجدد شارژ شود.  

ظفری با اشاره به قیمت تمام شده واحدهای مسکونی در قالب این طرح نیز مطرح کرد: قیمت تمام شده واحدها در قالب این پروژه بر اساس هزینه های روز محاسبه و از متقاضیان واجد شرایط اخذ خواهد شد.

وی ادامه داد: دو مجموعه ۸۰ واحدی و ۱۲۰ واحدی مسکن در کنار هم با دو ماهیت متفاوت به عنوان پروژه مسکن حمایتی و طرح اقدام ملی مسکن در سایت مسکن شهرک بهشتی شهرستان همدان در حال ساخت و احداث است که در مجموع به  ۲۰۰ واحد می رسد.

در طرح اقدام ملی مسکن مکان هایی به این امر اختصاص یافت که زیرساخت های اصلی و اولیه اختصاصی از قبیل انشعاب آب و برق و گاز و همچنین فضاهای درمانی و بهداشتی تحت عنوان فضاهای شهری برای ساخت آن ها تعریف شده و در واقع یک بخش از یک محله و یا یک بخش جزئی از یک منطقه محسوب می شوند که کاربری های لازم را دارا هستند و این موضوع در جانمایی آن ها مدنظر بوده است

ظفری در این زمینه ادامه داد: پروژه هایی که در قالب طرح اقدام ملی مسکن پیش می روند به قیمت واقعی واگذار می شوند و متقاضیان از ابتدای امر هزینه ها را متقبل و پذیرا شده اند، از سویی وضعیت ساخت مسکن به این صورت نیست که در ابتدا واحدهای مسکونی ساخته شوند و بعد به آن ها خدمات رسانی شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی ما بر این است که ساخت پروژه های واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن تا سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد، عنوان کرد: البته در این راستا به طور قطع نمی‌توان اظهار نظری داشت چراکه ما در زمینه ساخت و اتمام پروژه ها با دو مقوله زمان دوره ساخت و زمان انجام کار روبرو هستیم که این دو مقوله با هم متفاوت‌اند.

وی گفت: در حقیقت دوره ساخت در اختیار متولی و دستگاه اجرایی (بنیاد مسکن) است که مدیریت و انجام می شود ولی زمان انجام کار دارای یک مقدمه و موخره است که نه مقدمه و نه موخره در دست اجرا کننده که ما باشیم نیست، بسیاری از اوقات انجام کار با مشکلات و چالش ها و دست اندازهایی روبرو می شود که حل آن مشکل به راحتی انجام پذیر نیست.

آیین نامه گاز مسکن همدان بنیاد مسکن استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر