کد خبر: 1027992 A

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی خبر داد:

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی گفت: طراحی دیگ ۴۵۰ کیلو آمپری قدم بزرگی در راه پیشرفت تکنولوژی صنعت آلومینیوم در کشور خواهد بود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، حمید مهتدی از طرح توسعه 16 پروژه در این شرکت خبرداد و افزود: توسعه سوله های ذخیره آلومینا، سیستم اطفای حریق، توسعه خط سوم تولید آلومینیوم، ترمیم فونداسیون تجهیزات و کانال‌های واحد رکتیفایر، تولید ورق شرکت آلومینیوم المهدی، تولید بیلت و تولید آلومینا از بوکسیت خارجی از پروژه‌های در دست اقدام این شرکت است.

 وی توسعه فاز سوم خط تولید آلومینیوم المهدی یکی از بزرگترین طرح‌های این شرکت برشمرد که با بومی‌سازی تکنولوژی با تکیه برتوان و دانش بومی انجام خواهد پذیرفت.

مهتدی ادامه داد: با گذشت این همه سال نباید از دانش‌های کشورهای دیگر بهره گرفت و تنها با یادگیری و الگوبرداری می‌توان قدم‌های موثری برداشت.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی با بیان اینکه شمس آلومینیوم در بهمن و اسفند سال 1397 هشت هزار و 318 تن تولید شده‌است، اضافه کرد: توانستیم تولید شمش آلومینیوم از ابتدای سال جاری تا انتهای دی‌ماه به بیش از 133هزار تن برسانیم و امیدواریم این آمار از 160هزار تن عبور کند، به طور کلی، روزانه بیش از هزارتن آلومینا استفاده می‌شود.

وی درخصوص پیشرفت‌های حوزه معاونت انرژی این مجموعه، تصریح کرد: با راه‌اندازی سیستم جبران‌ساز راکتیو، توانستیم نقش به‌سزایی در کاهش و تامین برق استان داشته‌باشیم.

مهتدی با اشاره به اینکه سه کارخانه «آند خام»، «پخت آند» و «میله‌گذاری» در این مجموعه وجود دارد، اظهار کرد: تعمیرات این کارخانه‌ها در سراسر دنیا، حدودا دوماه طول می‌کشد که منجر به تعطیلی آن‌ها می‌شود اگر این تعمیرات عقب بیفتد می‌تواند در تولید اثر منفی بگذارد، ما توانستیم اقدامات مطلوبی در حوزه‌ معاونت آندسازی از جمله، تعمیرات اساسی برج‌های خنک‌کن کوره‌های القایی 5/1 و سه تن کارگاه میله ‌گذاری انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه دوهزار و ۳۶ نفر پرسنل در این مجموعه مشغول کار هستند، بیان کرد: در این مجموعه همچنان در تلاش هستیم پرسنل با تحصیلات بالاتر جایگزین کنیم تا بتوانیم عملکرد مجموعه را ارتقا بخشیم، میانگین سنی نیز اکثریت 35سال در این مجموعه فعالیت دارند.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی تصریح کرد: اولین شرکت از گروه مپنا هستیم که موفق به الکترونیکی‌کردن کلیه امور پرسنل انجام می‌شود، خوشبختانه در حوزه‌ آموزش توانستیم در دانشگاه جامع علمی کاربردی المهدی9 رشته جدید اضافه کنیم، اکنون در دانشگاه علمی و کاربردی ۵۴۷ دانشجو مشغول تحصیل هستند.

 مهتدی با اشاره به بهبود و افزایش فضای سبزو خدمات رفاهی مجموعه، افزود: رستوران‌ها به‌طور کامل بازسازی شدند، ساماندهی فضای سبز و کانال‌هایی پاکسازی شدند که آب‌ها را در بارندگی هدایت‌ می‌کنند، خوشبختانه با توجه به اقدامات انجام شده، در سیل سال گذشته مجموعه مزبور هیچگونه خسارتی ندید، درحالیکه بیشتر نقاط هرمزگان دچار حادثه و خسارت شد. 

وی درباره پرداخت مطالبات این شرکت ادامه داد: مبالغ زیادی از بدهی های این شرکت را توانستیم در دو سال گذشته پرداخت کنیم و بخشی دیگر را نیز تا پایان سال پرداخت خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی درخصوص تامین مواد اولیه در این مجموعه،خاطرنشان کرد: بیش از 520هزار تن آلومینا، بیش از 8هزار تن آلومینیوم فلوراید تهیه کرده‌ایم، طی دوهفته‌ پیش رو، با آمدن دو کشتی، 60هزار نیز مواد اولیه اضافه خواهد شد.

سیل صنعت فضای سبز کشتی خدمات رفاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر