کد خبر: 1027886 A

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده‌ای کردستان:

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: با تلاش راهداران در روز گذشته و بازگشایی راه تعدادی از روستا‌های استان، راه ارتباطی ۷۰ روستای دیگر همچنان بسته است.

به گزارش ایلنا، محمد راشد مدرس گرجی اظهار داشت: صبح روز گذشته راه ارتباطی ۱۸۰ روستا به علت بارش شدید برف و کولاک مسدود بود که راهداران تا شب گذشته مشغول بازگشایی مسیر‌ها بودند.

وی اضافه کرد: در این مدت مسیر ارتباطی ۱۱۰ روستا بازگشایی شد و همچنان ارتباط ۷۰ روستای دیگر نیز قطع است.

مدرس گرجی با اشاره به اینکه برخی راهداران از روز پنجشنبه همزمان با آغاز بارش برف در استان در محور‌های ارتباطی اصلی و فرعی مستقر شده و در این مدت کمترین استراحت را داشته‌اند، افزود: برخی همکاران ما باوجود تاریکی هوا در مسیر‌های روستایی مشغول برف روبی بودند و امروز نیز مشغول ماموریت خود هستند.

وی گفت: توصیه می‌شود مسافران از انجام سفر‌های غیر ضروری در جاده‌های استان خودداری کنند و در صورت لزوم وضعیت جاده‌ها را از سامانه ۱۴۱ راهداری از طریق پیام کوتاه، تماس تلفنی، نرم افزار همراه و تارنمای الکترونیکی استعلام کنند.

طرح زمستانی راهداری همه ساله از ۱۵ آبان در سراسر کشور شروع می‌شود، اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه‌های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی زودتر از موعد آغاز شد.

در طرح زمستانی سال گذشته ۴۷۵ راهدار کردستان به صورت آماده باش و ۲۴ ساعت در خدمت مسافران هستند.

بارش برف جاده حمل و نقل نرم افزار روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر