کد خبر: 1027748 A

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان هرمزگان:

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان هرمزگان گفت: با توجه به وضعیت فعلی مهم ترین موضوعی که می‌تواند نجات بخش باشد، تجمع فکری است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، مهرداد بازرگان در نشست هم اندیشی با فعالین اقتصادی استان هرمزگان در محل هتل هما بندرعباس اظهار کرد گسترش تشکل‌ها می تواند بازوهای توانمند اتاق بازرگانی باشند و امیدوارم تشکل‌ها روز به روز قوی‌تر شوند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان هرمزگان با بیان اینکه در اتحادیه آبزیان تلاش های زیادی کرده ایم و روز به روز این اتحادیه نیز بزرگتر می شود، تصریح کرد:اصول کار این است که مدیریت همیشه باید تغییرات را سرمشق خود قرار دهد و کنار رفتن از مشکلات فایده ندارد، بلکه باید با روش های زیبا، تغییرات را ایجاد کنیم و نگرش را عوض کنیم و بتوانیم برای ادامه فعالیت راه جدیدی را پیدا کنیم.

بازرگان ادامه داد:اشتغال یکی از مشکلات عامه مردم شده است و وظیفه همه ما مدیران اقتصادی این است که نگرش ما به سمت منافع عمومی و توجه به معیشت عامه و آسایش خاطر مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر در  شرکت ها را ببندیم و کارمان را کوچک کنیم و نیروهایمان را کاهش دهیم مدیر قوی نیستیم، اظهار کرد: مدیریت در بحران می تواند قدرت مدیریتی را نشان دهد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان هرمزگان گفت: خواهش من این است که بخش دولتی با حمایت از بخش خصوصی به دور از تمام اختلافات وظایف خود را انجام دهیم و بهانه جویی‌ها را به حداقل برسانیم و بتوانیم مشکلات را حل کنیم که اوج هنر در حل مشکلات خواهد بود.

بازرگان به مشکلات صنعت پرورش میگو اشاره کرد و افزود: در صنعت پرورش میگو نیز مشکلاتی وجود دارد که همراهی لازم صورت نگرفته  و به واسطه افکاری که تغییر را یاد نگرفته اند این صنعت شاید به قوت خود نتواند ادامه پیدا کند.

وی توجه خاص به مقوله صادرات با نوسانات نرخ ارز و مشکلات کرونایی را لازم دانست و گفت: حمایت قوی و بسیار محکم در بخش صادرات باید انجام شود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان هرمزگان عنوان کرد: با کاهش نرخ ارز و زمان بر بودن بازگشت ارز، ممکن است زیان سنگینی به بخش صادرات وارد شود که خواهشمندیم در اتاق ایران فشارهایی که در این بخش وجود دارد کاهش پیدا کند و بتوانیم در این جنگ اقتصادی سربلند باشیم.

اشتغال اقتصاد جامعه جنگ هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر