کد خبر: 1027606 A

در پی بارش سنگین برف در آذربایجان شرقی راه دسترسی ۱۸۰ روستای شهرستان های مراغه و اهر مسدود است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آذربایجان شرقی،رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مراغه گفت: بارش برف و کولاک راه دسترسی ۱۰۰ روستای این شهرستان را بست.

نادر شریفی در گفت‌وگو  با خبرنگاران اظهار داشت: با وجود تلاش شبانه‌ راهداران، بارش ادامه‌دار برف و کولاک شدید که از روز گذشته جریان دارد، موجب بسته شدن این راه‌های روستایی شد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۲۰ راهدار با ۱۲ دستگاه ماشین‌آلات راهداری در حال تلاش برای بازگشایی این راه‌های روستایی هستند.

شریفی با اشاره به اینکه همزمان با بارش برف،  عملیات نمک‌پاشی و برف‌روبی در محورهای اصلی شهرستان آغاز شده، بیان کرد: در حال حاضر با تلاش راهداران محورهای مراغه - هشترود و مراغه - بناب با وجود برف و کولاک باز بوده و تردد با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.

                                                                ۸۰ روستای  شهرستان اهر در محاصره برف

قاسم قمری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به بارش شدید برف و وجود کولاک در گردنه‌های کوهستانی و روستایی این شهرستان، هم اکنون برخی محورهای مواصلاتی روستاها مسدود است.

وی همچنین در خصوص بارش برف و کولاک در گردنه‌های کوهستانی سامبران محور اهر به کلیبر و گویجه بئل محور اهر به تبریز، از همشهریان و مسافران خواست از مسافرت‌های غیرضروری در این محورها جدا خودداری کرده و حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند.

 وی افزود: همکاران راهداری بی وقفه با تمام امکانات و ماشین آلات راهداری برای برف روبی و باز کردن محورهای مواصلاتی اصلی و روستایی این شهرستان در حال تلاش هستند و به زودی شاهد بازگشایی این محورها خواهیم بود.

 

آذربایجان شرقی بارش برف جاده محورهای مواصلاتی برف و کولاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر