کد خبر: 1027164 A

رئیس کل دادگاه‌های عمومی قزوین اعلام کرد؛

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان قزوین گفت: با وجود شرایط کرونایی کشور در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه گذشته، آمار طلاق در استان ۷.۶ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی شعبانی اظهار کرد: به رغم کاهش آمار طلاق در استان، میزان ازدواج طی این مدت قریب به ۲ درصد افزایش یافته که این امر مطلوب و امیدوار کننده است.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی قزوین به میزان ثبت طلاق در شهرستان‌های استان اشاره کرد و افزود: شهرستان آبیک با بیش از ۱۹ درصد کاهش رتبه اول، شهرستان قزوین با بیش از ۹ درصد، رتبه دوم و شهرستان تاکستان با بیش از ۶ درصد رتبه سوم را در کاهش آمار طلاق به خود اختصاص داده‌اند.

شعبانی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش طلاق در شهرستان قزوین اشاره کرد و  گفت: حفظ ارتباط میان دادگستری و بهزیستی و ارائه خدمات مشاوره از طریق مرکز تصمیم یکی از راهکارهای اجرایی بوده که موجب توقف روند رو به رشد طرح دعاوی طلاق و جلوگیری از افزایش اختلافات خانوادگی شده است.

وی اضافه کرد: استقرار دو شعبه شورای حل اختلاف به منظور ایجاد صلح و سازش میان متقاضیان طلاق در محل محاکم خانواده قزوین از دیگر اقداماتی بوده که ایجاد صلح و سازش، تحکیم مبانی خانواده‌ها و جلوگیری از افزایش اختلافات خانوادگی و طلاق را به دنبال داشته است.

 

ازدواج انقلاب خانواده رشد طلاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر