کد خبر: 1027142 A

فرمانده انتظامی استان همدان:

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل از کامیونی در یکی از مسیرهای این استان کشف شد.

به گزارش ایلنا از همدان، سردار سلمان امیری اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی انتظامی همدان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با هدف جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی اقدام به رصد محورهای اصلی و فرعی این استان می‌کنند.

وی اضافه کرد: ماموران هنگام گشت زنی به یک دستگاه کامیون تانکردار مشکوک شده و به راننده این وسیله نقلیه دستور ایست دادند که پس از توقیف این وسیله نقلیه مدارک و مستندات هویتی راننده و بارنامه را مورد بررسی قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان همدان بیان کرد: ماموران در بازرسی های صورت گرفته ۳۰ هزار سوخت گازوئیل قاچاق را از این وسیله نقلیه کشف و ضبط کردند که ارزش آن طبق نظر کارشناسان  ۲۱۰ میلیون تومان برآورد شده است.

سردار امیری افزود: راننده این خودرو دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

به گفته رییس پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی استان همدان؛ ۶۰۰ هزار لیتر فرآورده نفتی ۹ ماهه امسال کشف شد که ۵۰۰ هزار لیتر از این میزان در همدان جمع آوری شده است یعنی سهمیه مجموعه ای همچون مرغداری ها را از شرکت نفت دریافت کرده و به آن تحویل نداده و در ادامه قاچاقچی با دپوی سوخت در یک محل اقدام به جابجایی و انتقال آن به سایر استان ها می کند.

سرهنگ مجتبی محمدی با بیان اینکه سه هزار قاچاقچی کالا دستگیر و سه هزار و ۲۰۰ پرونده قاچاق امسال در این استان تشکیل شده است افزود: پرونده مهم و ملی با ارزش بین ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان ۱۵ فقره، بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان ۳۹۵ فقره تشکیل شده است و آمار پرونده های خُرد نیز رو به کاهش است.

 ۲۱۶ میلیارد تومان کالای قاچاق ۹ ماهه سالجاری در این استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

استان همدان قاچاق نفت نیروی انتظامی همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر