کد خبر: 1027140 A

معاون وزیر راه و شهرسازی :

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور گفت : برای پیشبرد سیاست شهرهای جدید منابع اعتباری متنوع و متعدد است که بخشی از آن بودجه عمومی دولتی مختص طرح‌های اساسی مانند طرح‌های ریلی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر ، حبیب الله طاهرخانی صبح امروز در مراسم رونمایی از پروژه‌های شهر عالیشهر ضمن بیان این مطلب ادامه داد: در یک سال گذشته با تخصیص منابع،  پنج هزار میلیارد اعتبار دولتی برای توسعه حمل و نقل ریلی شهرهای جدید کشور هزینه شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور ادامه داد: از محل بودجه منابع داخلی این شرکت نیز در سال گذشته مجموع اعتبارات هزینه شده در حوزه‌های خدمات عمومی شهرهای جدید به ۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

وی یادآور شد: براساس برآورد صورت گرفته پیش بینی شده امسال نیز مجموع اعتبارات هزینه شده در حوزه خدمات عمومی شهرهای جدید به ۴۰ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کند.

طاهرخانی اظهار کرد: در حوزه درمان نیز در سال آینده همچنین بیمارستان‌های متعددی در شهرهای جدید کشور اجرایی و یا افتتاح خواهد شد.

وی گفت: خرداد سال آینده درمانگاه جامع خدمات سلامت شهر جدید عالیشهر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که تاثیر زیادی در ارتقا کیفیت خدمات درمانی و زندگی ایفا خواهد کرد.

طاهرخانی ادامه داد: اصلی‌ترین اولویت در حوزه شهرهای جدید توسعه حمل و نقل ریلی بین شهرهای جدید و شهرهای مادر است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور گفت: در این راستا سال گذشته در ادامه خط پنج متروی تهران، خط متروی هشتگرد - تهران به بهره‌برداری رسید و انتظار می‌رود برای سال جاری نیز خط متروی بهارستان - اصفهان به بهره‌برداری برسد.

وی اظهار کرد: بخشی از پروژه های شهرهای جدید از طریق مشارکت بخش‌های خصوصی و راه‌آهن احداث می‌شود که در این راستا مطالعات خط ریلی عالیشهر _ بوشهر نیز نهایی شده است.

وی افزود: امید است با یک چارچوب تفاهم مشخص عملیات اجرایی خط ریلی مسیر عالیشهر - بوشهر نیز اجرایی شود.

بودجه بیمارستان حمل و نقل سیاست راه و شهر سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر